Dračie lode opäť rozvlnia Váh v Trenčíne

780

Rekreačná zóna Lodenica v Trenčíne (pri starom železničnom moste) po roku opäť privíta atraktívne preteky malých dračích lodí na rieke Váh. Najväčšie podujatie svojho druhu na Slovensku s názvom Small Dragon Boat Festival sa uskutoční v sobotu 25. augusta 2018.

Preteky týchto plavidiel majú viac ako 2000-ročnú tradíciu a pochádzajú zo starovekej Číny. Na Slovensku sa tešia rastúcej popularite, k čomu prispieva aj ich silná trenčianska základňa. Pre súťažiacich je takéto zápolenie nielen fyzickou výzvou, ale ponúka aj skvelú možnosť otestovať si nevyhnutnosť tímovej spolupráce na ceste za vytúženým úspechom.

Malá dračia loď upúta na prvý pohľad typickou pestrofarebnou dračou hlavou a chvostom. Dvanásťčlennú posádku tvorí desať pádlujúcich, kormidelník a bubeník, ktorý udáva rytmus pádlovania. Na Small Dragon Boat Festivale si zmerajú sily domáce aj zahraničné posádky. Súťažiť budú v kategóriách: firmy a hobby, juniori do 18 rokov, ženy, open a mix. Poslednú augustovú sobotu pri Váhu spestrí aj sprievodný program, hudobné vystúpenie, pripravené budú stánky s občerstvením, atrakcie pre dospelých (pádlujúci trenažér) a pre deti (vodné gule, šmykľavka, nafukovací hrad…).

Program sa začína o 9.30 h a skončí sa vyhodnotením o 18.00 h. Vstup je voľný.

Organizátormi podujatia sú eventová agentúra Promoline a o. z. Buď lepší, s podporou mesta Trenčín, s podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja, s podporou Nadácie ZSE a spoločnosti RONA.

Viac informácií nájdete na www.dragonfestival.sk.

Foto (ročník 2017): promoline.sk