Druhá zlatá medaila pre ŽS Gorazdova

385

Školské majstrovstvá Slovenska v štvorkovom volejbale, 27. 6., Trenčín – Sihoť

V stredu 27. júna sa v mestskej športovej hale na Sihoti v Trenčíne konali školské majstrovstvá Slovenska v midi volejbale žiakov základných škôl. Pre časť hráčov nášho družstva to bola posledná akcia pod hlavičkou ZŠ Gorazdova Púchov, keďže išlo o žiakov deviateho ročníka a o to viac je dosiahnutý výsledok potešujúci.

V skupine sme sa stretli s družstvami zo ZŠ Levočská Stará Ľubovňa, ZŠ Radlinského Kúty, ZŠ Boleráz a ZŠ Radlinského Kúty. V prvom zápase skupiny sme si poradili so súpermi so ZŠ Boleráz a po dvojzápasovej pauze sme v zápase skupiny o prvé miesto zdolali žiakov zo Starej Ľubovne 2:1. Priebeh zápasu bol napínavý a na pohľad zaujímavý, plný pekných momentov. Po prvom vyhratom sete sa súper vzchopil a vyrovnal na 1:1. V tajbrejku však už dominovalo naše družstvo, ktoré zvíťazilo a obsadilo prvé miesto v skupine. Posledný zápas v skupine zo ZŠ Kúty dopadol podľa očakávania, víťazstvom 2:0, keď sme nedopustili žiadne prekvapenie.

V semifinále sme sa stretli so žiakmi zo Slovenskej Ľupče, ktorí majú v družstve prevažne mladších hráčov, čo je síce perspektívne do budúcnosti, momentálne to však nestačilo a tak sme po výhre 2:0 postúpili do finále a Ľupča do boja o bronzové medaile.

Finále bolo reprízou zápasu v skupine, keďže si žiaci zo Starej Ľubovne (pre podaktorých trochu prekvapivo) hladko poradili s družstvom zo ZŠ Juh z Vranova nad Topľou 2:0 a postúpili do finále. Tento rozhodujúci zápas nebol o nič menej napínavý, prvý set sme síce po výbornom výkone vyhrali 25:17, druhý set však súper vôbec nepoľavil, práve naopak a na konci setu bol stav vyrovnaný a hrozil tajbrejk, ktorého sme sa oprávnene obávali. V súperovom družstve však došlo k úplne nelogickému striedaniu za stavu 22:21, čo využil na podaní náš Stano Cíbik, ktorý striedaného hráča vyskúšal a esom sme odskočili na 23:21. Nasledovalo striedanie a bod pre súpera na 23:22, ešte sme spoločne získali po jednom bode a za stavu 24:23 zabezpečil posledný bod náš najlepší hráč Matej Turčáni. To už vypukla oprávnená radosť po získaní druhej zlatej medaily pre ZŠ Gorazdova Púchov.
Dosiahli sme fantastický úspech, zisk dvoch zlatých medailí určite nie je bežná vec. Na záver by som chcel poďakovať chlapcom za odvedený výkon a úžasný výsledok, ktorým sa rozlúčili so základnou školou. Tiež by som rád opäť zaďakoval vedeniu ZŠ Grazdova a nášmu mestu Púchov, ktorí nám vytvárajú podmienky a všetkým, ktorí nás podporujú a fandia športu v Púchove.

Ivan Štefko, tréner