Dva tituly majstra Európy priniesla Evita domov do Púchova

615

V dňoch 23. až 25. júna 2017 sa na maďarskom Balatone konali majstrovstvá Európy v moderných tancoch, na ktoré odcestovali deti z tanečného klubu EVITA reprezentovať Slovensko s dvomi formáciami. Tanečníkom z klubu EVITA sa podarilo vybojovať dva tituly MAJSTROV EURÓPY V juniorskej kategórii skupine COOKIES s choreografiou Strašiaci a handrová bábika a v hlavnej vekovej kategórii skupine SKITTLES s choreografiou Jánošík.

„Obrovská hrdosť trénera, keď vidíte tie „vaše“ deti na pódiu makať a tancovať tak, že by vypľuli aj dušu, hoci poznáte tie choreografie do zlomku sekundy a zrazu vás ovládajú emócie. Obrovská hrdosť na naše deti, krásne ukončenie tanečnej sezóny a motivácia do budúcna,“ s hrdosťou komentuje obrovský úspech tanečníčok a tanečníkov na majstrovstvách Európy v Maďarsku hlavná trénerka Evity Eva Rosinová.

Tanečný klubu Evita má zastúpenie vo všetkých vekových kategóriách, vyniká v tanečnom štýle show a vyznačuje sa svojou nápaditosťou a originalitou jednotlivých choreografií. Okrem týchto dvoch krásnych titulov sa tanečníkom z Evity podarilo v tejto sezóne vytancovať titul I. vicemajstra Slovenska či množstvo prvenstiev na celoslovenských a medzinárodných súťažiach, ako aj mimoriadne ocenenia za jednotlivé choreografie. Ako súčasť SCVČ Púchov funguje od školského roku 2012/13.

„Získanie titulu nie je vôbec ľahké, sú to hodiny driny, veľa modrín, potu, obetovanie svojho voľného času, prázdnin či víkendov s rodinou a kamarátmi. Dosiahnutie takéhoto úspechu je pre tanečníkov aj trénerov obrovským zadosťučinením a motiváciou do ďalších tanečných rokov,“ prízvukuje E. Rosinová.

V tomto školskom roku 2016/17 v tanečnom klube EVITA trénujú hlavné trénerky Eva Rosinová a Gabriela Múčková. Veľká vďaka patrí i riaditeľke SCVČ – Bc. Andrei Lipkovej, Mgr. Monike Fuskovej, Monike Dodekovej, Vierke Jankejechovej, Veronike Rýdzej, Vanese Valachovej a všetkým našim tanečníkom, priateľom klubu, ktorí pomáhajú či už pri rôznych tanečných súťažiach, večierkoch a workshopoch.

Tanečníci klubu získali za šesť rokov fungovania desiatky zlatých, strieborných i bronzových pohárov na národných aj medzinárodných súťažiach. Najväčšie úspechy Tanečného klubu EVITA za roky 2014 – 2017:
Rok 2014 – titul majstra Slovenska, I. a II. vicemajstra ČR, účasť na turné Nely Pociskovej
Rok 2015 – titul I. a II. vicemajster Slovenska, no zožali sme i úspech svetového merítka, a to titul majster Európy v dvoch tanečných kategóriách
Rok 2016 – titul II. vicemajstra Slovenska, množstvo pohárov a ocenení na celoslovenských aj medzinárodných súťažiach
Rok 2017 – titul I. vicemajstra Slovenska, 2 tituly majstra Európy a množstvo pohárov a ocenení na celoslovenských aj medzinárodných súťažiach.
-er-, foto: TK Evita