Mažoretky zabojovali v talianskej Giulianove v 38-stupňových horúčavách

1156

Púchovská mažoretková výprava sa od 22. do 25. júna zúčastnila majstrovstiev Európy v mažoretkovom športe, ktoré sa konali v stredotalianskom prímorskom mestečku Guilianova. Napriek úmorným takmer 38-stupňovým horúčavám a veľkým organizačným zádrheľom usporiadateľa sa im podarilo vybojovať zlaté, strieborné i bronzové medaily.

Zlato v európskej konkurencii získala Romana Halušková v kategórii sólo junior pom-pom. Z najcennejšieho kovu sa tešilo aj trio v kategórii kadet pom-pom Sára Ondričková, Aneta Murínová a Veronika Kuchtová. Tretie zlato patrí juniorskému triu pom-pom v zložení Rebeka Ondričková, Romana Halušková a Valika Satinová.

„Nedá mi inak, ako vysloviť veľkú spokojnosť s vynikajúcimi výkonmi, ktoré dievčatá podali napriek obrovským horúčavám a organizačným zakopnutiam poriadateľa, ktoré si vyžiadali až 4-hodinový sklz v programe mastrovstiev,“ hodnotí hlavná trénerka mažoretkového súboru Nelly Ľudmila Bučková Kvašayová.

Približne 70-členná výprava súťažiacich detí, plus trénerský tím a rodičia sú momentálne na dlhej spiatočnej ceste, ktorá trvá 17 až 18 hodín. Do Púchova by mali doraziť v utorok 27. júna na obed.
-tm-