Dve zlaté medaily pre Olíviu Kadlecovú z Púchova

298

Medailová žatva slovenských reprezentantov… aj takto by sa dal v skratke opísať medzinárodný bedmintonový turnaj FZ FORZA Slovak Youth U17.

Najúspešnejšou hráčkou podujatia sa stala Olívia Kadlecová, ktorá zaknihovala dve zlaté medaily. Zverenkyňa trénera Jána Fiľa sa ako druhá najvyššie nasadená hráčka dokázala pavúkom dvojhry dievčat predrať až na vrchol. Z pozície tretieho páru v mixe zažiarili na stupni víťazov aj s bratom Sebastiánom.

Olívia bola jedinou Slovenkou, ktorá sa dostala z tretieho kola do štvrťfinále, a vo svojom víťaznom ťažení pokračovala aj ďalej. Brány štvrťfinále totiž ostali zatvorené pre prvú nasadenú Sofiu Slosiarikovú, pre štvrtú nasadenú Michaelu Telehaničovú ako aj pre mladšiu Johanku Ivanovičovú. Olívia ale slovenskú zástavu držala pevne v rukách a dotiahla ju až na pomyselný vrchol, keď vo finálovom stretnutí zdolala piatu nasadenú Poľku Maju Janko po setoch 21:16 a 21:18. Obrovský úspech pre našu reprezentantku, a prvá circuitová výhra v kategórii U17 na jej konte.

Víťazná nálada ale mohla Olívii ostať aj naďalej. Spolu s bratom Sebastiánom si vo finále mixu sily zmerali so svojimi reprezentačnými kolegami, Simeonom Suchým/Michaelou Telehaničovou. Dramatický duel, a konečný výsledok, v ktorom sa o víťazovi rozhodovalo až v koncovke bol nakoniec 21:10, 19:21 a 22:20 v prospech Olívie a Sebastiána. Zlato a striebro pre Slovensko, paráda!

Ďalšiu medailu pre Slovákov získal Simeon Suchý v dvojhre. Ako turnajová jednotka síce svoje nasadenie neobhájil, ale prebojoval sa do finále, kde jeho turnajovú púť zastavil český reprezentant Matej Rzeplinski, a to po setoch 21:14, 22:20. Práve český víťaz vyradil v štvrťfinálovom stretnutí aj Sebastiána Kadleca, ktorý bol v pavúku druhým najvyššie nasadeným hráčom.

Bronzová medaila sa Slovákom ušla v štvorhre chlapcov ako aj dievčat. Simeon Suchý so Sebastiánom Kadlecom nastúpili na semifinálový zápas proti prvým nasadeným Rakúšanom Simonovi Bailonimu/Ilijovi Nicolussomu. A hoci Slováci bojovali, po trojsetovom dueli (21:8, 20:22, 21:17) boli práve oni tými, ktorí odchádzali z kurtu ako porazení. Každopádne, Rakúšania neskôr získali turnajové zlato. Bronz na krku mali v štvorhre dievčat aj Michaela Telehaničová s Olíviou Kadlecovou. Dievčatá ako druhý najvyššie nasadený pár nestačili v semifinále na Slovinky Niku Bedič/Anju Jordan, s ktorými prehrali v troch setoch.

Zlatá Olívia Kadlecová sa po turnaji vyjadrila: „Na turnaji som štartovala, pretože som si chcela zahrať a uhrať čo najlepší výsledok. Naozaj som nečakala, že skončím práve dvakrát prvá a jedenkrát bronzová. Do semifinále to bolo ako tak ľahké, ale vo štvrťfinále som stratila jeden set s hráčkou zo Slovinska. Dôvodom bolo to, že som sa prispôsobila súperkinej hre. Semifinále bolo pre mňa už únavné ale snažila som sa zahrať čo najlepší výsledok alebo to vyhrať. Nakoniec prišlo finále, môj posledný zápas turnaja. Veľmi som sa tešila, že som sa dostala tak ďaleko a chcela som si  z chuti zahrať. Keď som zápas vyhrala mala som obrovskú radosť.“

Na otázku, ako jej funguje spolupráca s bratom Sebastiánom, odpovedala: „Sem-tam sa pohádame, a sem-tam si lezieme na nervy, ale to si robia súrodenci medzi sebou, nie je to nič výnimočne. Nevýhodou je, že nemáme sparingovú dvojicu na mix v blízkosti a celkovo v okolí.“

Medailistom gratulujeme a tešíme sa na ďalšie úspechy Púchovčanov!  

Zdroj: bedminton.sk