Dvojitá radosť v ZŠ Gorazdova

787

Ako každoročne, aj tento rok sa konalo na ZŠ Gorazdova okresné kolo v súťaži Gymnastický štvorboj. V piatok 10.3.2023 žiaci zápolili v kategórii A, určenej pre 1. stupeň.

Už od skorého rána bolo v telocvični cítiť vo vzduchu vzrušenie, napätie a adrenalín. Keďže medzi súťažné disciplíny patria zostavy a akrobacia na gymnastickom páse, hrazde, lavičke, preskok cez švédsku debnu i člnkový beh a udržať sa strmhlav dole hlavou, balansovať vo váhe, či predviesť dokonalé kotúle letmo už nie je u dnešných detí samozrejmosťou, ich nácvik trval aj pár mesiacov. Pedagógovia dôsledne pripravovali svojich zverencov, drilovali každý cvik, krok, prvok. A preto bol piatok 10. marca pre tieto deti a ich pedagógov nesmierne dôležitý.

Porota pozorne sledovala každú vystretú špičku, či pokrčené koleno, ktoré môže pre gymnastu znamenať stratu desatiny výslednej známky. A práve tieto drobné desatiny často rozhodovali o celkovom poradí. Výsledky boli tesné, preto sme nesmierne radi, že sa nám podarilo vybojovať hneď dve 1. miesta, o ktoré sa zaslúžili družstvo dievčat v zložení Vanesa Majeríková, Lucia Červená, Lujza Putalová, Nina Pažitná, Klára Wohlschlägerová, Dominika Katreňáková aj družstvo chlapcov v zložení Tomáš Behro, Stanislav Machovčák, Teo Bílik, Samuel Doboš, Sebastián Rafaj a Oleksandr Shmat. Prípravu žiakov viedli pani učiteľky Daniela Žiačiková a Miroslava Ďurošková. Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy, tešíme sa s nimi z ich úspechov a držíme palce aj na ďalších podujatiach.

Miroslava Ďurošková