Električka vyrazí na koľaje poslednýkrát v tomto roku aj s Mikulášom

372

Trenčianska elektrická železnica v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom pripravila pre malých i veľkých poslednú tohtoročnú tematickú jazdu historickým vláčikom s titulom Mikulášska električka. Počas cesty z Trenčianskej Teplej do Trenčianskych Teplíc bude pasažierov sprevádzať Mikuláš, čert aj anjel.

Na koľaje medzi Trenčianskou Teplou a Trenčianskymi Teplicami vyrazí obľúbená električka už túto sobotu 1. decembra 2018 počas nostalgickej jazdy s tematikou sv. Mikuláša. Dobré deti sa môžu tešiť na sladký balíček priamo od Mikuláša a anjela, tie neposlušné si vezme do parády čert. Hoci je posledná tohtoročná jazda električky naplánovaná na december, zimy sa určite báť nemusíte, na zahriatie bude pripravený horúci čaj i punč. Električka vyrazí z Trenčianskej Teplej o 13.00 h, 15.00 h a 17.00 h, v Trenčianskych Tepliciach môžete nastúpiť o 14.00 h, 16.00 h a 18.00 h. Odviezť sa budete môcť za symbolické 1 euro, v ktorom je navyše zahrnutý i spomenutý mikulášsky balíček pre najmenších. Tí skôr narodení a ZŤP zaplatia za nostalgickú jazdu vláčikom 50 centov.

Trenčianska historická električka patrí k tradičným atrakciám, ktoré navštevujú ľudia rôznych vekových kategórií, nielen z Trenčianskeho kraja. Okrem mikulášskej električky bolo v roku 2018 zorganizovaných ďalších 6 tematických jázd, ktoré prilákali takmer 5.000 nadšencov. Počas letných mesiacov bola navyše spustená i pravidelná víkendová prevádzka železničky, ktorú využilo takmer 6.200 cestujúcich. V tomto roku sa tak 109-ročným vláčikom previezlo zatiaľ takmer 11.200 ľudí. O prevádzku Trenčianskej železnice na približne 6-kilometrovej trati sa už štvrtým rokom stará nezisková organizácia TREŽ s finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja. „Potešil nás záujem turistov a kúpeľných hostí, ktorí navštívili i depo električiek v Trenčianskej Teplej. V ňom budujeme dopravnú expozíciu, vďaka ktorej sa návštevníci dozvedia o tejto unikátnej železničke viac informácií,“ uviedol Dušan Nosál, riaditeľ TREŽ, n.o.

Nezabudnite pozvať mamy, otcov, babky i dedkov, Mikuláš s vernou družinou a historická električka sa už túto sobotu 1. decembra 2018 tešia na malých i veľkých cestujúcich.

Zdroj: TSK