„Extraligový“ ženský volejbal v Púchove

475

V 5.kole hostil 1.VK Púchov družstvo zo špice tabuľky 1.ligy žien skupiny Východ – TJ Sokol Giraltovce. Domáce družstvo je na 6.mieste, papierové predpovede hovorili jasne v prospech súpera, na palubovke to však bolo dosť odlišné. Od začiatku Púchovčanky zabrali naplno, dobre podávali, efektívne smečovali a boli úspešné aj na bloku. Rýchlo si vypracovali 6-bodový náskok 8:2, ktorý kvalitnou hrou držali. Hosťky si postupne zvykali na halu, rozohrali a tiež hrali na vysokej úrovni. Obidve družstvá predviedli viacero pekných kombinačných akcii a hralo sa takmer bez chýb. Púchov najmä zásluhou útokov Gašpárkovej a Kováčikovej udával vysoké tempo hry a prvý set vyhral 25:16. Podobný, ale už vyrovnanejší priebeh mal druhý set, Púchov vyhral 25:20. Hra sa vyrovnala, hosťky ubránili viacero domácich smečov v poli a dokázali využiť aj svoje protiútoky. Dva nasledujúce sety vyhrali Giraltovce 23:25 a 23:25. V tebreaku získali náskok hosťky 1:7, domáce opäť zabojovali a znížili na 10:11, koncovku však vyhral súper 12:15. Tento zápas priniesol zásluhou oboch družstiev divákom volejbal „extraligovej“ úrovne, bolo vidieť veľa pekných akcii a s minimom chýb. V druhom zápase boli domáce hráčky napriek 5-setovej prehre plné energie a predvádzali ešte lepší volejbal. Súper mal tiež svoje kvality a hra mala vysokú úroveň. V domácom družstve blokom viackrát bodovala Ďurkechová a pridala aj niekoľko bodov po rýchlej nahrávke. Do družstva zapadla aj striedajúca smečiarka Gardianová a všetko mala pod palcom nahrávačka Glóriková. Púchov sa poučil z prvého zápasu, postrážil si tretí set a zaslúžene vyhral druhý zápas 3:0.

1.VK Púchov – TJ Sokol Giraltovce 2:3 (16,20,-23,-23,-12) a 3:0 (22,23,17)

Zostava 1.VK : Glóriková, Gašpárková M., Kováčiková Katarína (kap.), Ďurkechová, Gabrišová, Kapráliková, libero Zágorová, striedali Gardianová, Kováčiková Kristína, Michalcová, Fejerová, tréner M.Suchánek.