FBK Púchov vyhral siedmykrát v rade a vedie súťaž

665

Druhá florbalová liga má nového lídra. Stali sa ním púchovskí florbalisti, ktorí s prehľadom uspeli v Šali a preskočili ju na prvom mieste tabuľky.

V súboji prvého tímu tabuľky s druhým sa očakával vyrovnaný florbal, realita však bola úplne iná. Púchovčania totiž pomerne rýchlo rozhodli o tom, že dva body za víťazstvo poputujú na Považie. Všetko načal v tretej minúte Tuček, ktorý strelou z väčšej vzdialenosti zaskočil brankára a poslal hostí do vedenia. V závere prvej časti naňho nadviazali presnými strelami Gabriško a dve sekundy pred sirénou aj Dominik Krajči, ktorý zvyšoval už na rozdiel triedy. Góly v sieti domácich neustále pribúdali, po druhej časti ich tam bolo celkovo osem, pričom po polovici zápasu dvakrát predsa len skórovala aj Šaľa. Žiadna dráma sa však nekonala a Púchov s prehľadom zvládol aj tretiu tretinu, ktorú čistým hetrikom okorenil Roman Cíbik. Púchovskí florbalisti sa radovali z výhry 11:3 a postupu na prvé miesto.

Brankár Púchova Michal Tomáš odchytal polovicu stretnutia, ani raz neinkasoval a mohol byť spokojný s priebehom i výsledkom. „Chceli sme domácich zosadiť z prvej priečky. Rozbeh bol ťažší, aj tak sme však dokázali trikrát skórovať a neinkasovať. Cez prestávku sme si povedali, čo treba zlepšiť, to sa prenieslo na ihrisko a po druhej časti bolo prakticky rozhodnuté. Náš tím nenastúpil v plnej zostave, ale hráči bojovali, zachytali sme si obaja brankári a herne sme dominovali. Teší ma, že po nevydarenom úvode prišla sedemzápasová víťazná séria a posun na prvé miesto tabuľky. Aby sme to ešte celé nevyhrali (smiech),“ zhodnotil stretnutie M. Tomáš.