Finále II. ligy vo florbale v sobotu večer v Púchove!

612

Púchovskí florbalisti sú už len krôčik od postupu do celoštátnej I. ligy. Vo finálovej sérii vedú nad Dubnicou 1:0 a ak zvládnu domáci duel, stanú sa víťazom II. ligy západ. Druhé finále začína v sobotu 30. apríla od 18:30 hod. v sTC Aréne. 

Prvý finálový duel v Dubnici sa po výsledku 7:5 stal korisťou Púchovčanov. Tí si ale rolu mierneho favorita v druhom stretnutí nepripúšťajú. „Na zápas sa veľmi tešíme. Vyhrávame Ďakovačka hráčov s priaznivcami 1síce 1:0 na zápasy, na prvý duel v Dubnici sme už ale zabudli. Sústredíme sa na zajtrajší zápas tak, akoby finále ešte len začalo od stavu 0:0. Chceme zvíťaziť,“ povedal brankár FBK Púchov Michal Tomáš. Na stretnutí v Dubnici vytvorilo 182 divákov vrátane skupiny z Púchova výbornú kulisu. Bolo to považské derby „ako remeň.“ „Očakávam pravé susedské derby – dobrý florbal, emócie, plnú halu fanúšikov a búrlivú atmosféru. Naši aj dubnickí fanúšikovia vytvorili v prvom zápase skutočne skvelú kulisu a verím, že v tom budú pokračovať,“ dodal člen prvej obrany Roman Cíbik.

Začiatok je na programe v sobotu v sTC Aréne od 18:30, vstup je voľný. Pred stretnutím Bez názvuzaznie aj štátna hymna Slovenskej republiky a uskutoční sa úvodná ceremónia. Pre dvojicu Tomáš – Cíbik pôjde o možno posledný duel v materskom klube. Ako prví Slováci sa totiž
stali medzinárodnými rozhodcami s certifikátom IFF.„Pre nás oboch ide minimálne na pár rokov o posledný zápas hráčskej kariéry. Vybrali sme sa na cestu rozhodcov a podarilo sa nám splniť cieľ, ktorý sme si stanovili. Florbal v Púchove je na významnom vzostupe. Ak by som si mal teraz vybrať možnosť stať sa rozhodcom alebo zostať hráčom za Púchov, vybral by som si možnosť B. Chalanov prídem podporiť vždy, keď mi to situácia umožní a budem v Púchove, ale už len ako divák,“ konštatoval R. Cíbik s úsmevom na tvári.

Púchovčania sa môžu počas sezóny oprieť o skvelých fanúšikov, ktorí ich podporujú aj na zápasoch vonku. Roman Cíbik pozýva priaznivcov aj na sobotu.  „Doteraz boli fanúšikovia našim šiestym hráčom v poli. Verím, že tomu bude aj v sobotu a zaplnia halu. Všetci Púchovčania aj nepúchovčania, ste pozvaní. Príďte nás podporiť a ukázať Dubničanom, že v Púchove to vieme na ihrisku aj v hľadisku!“ Jedným z miláčikov

12991024_1536774476617548_8461867573212499018_npublika je brankárska jednotka Michal Tomáš. Ten si už na sobotu chystá skvelé zákroky a taktiež pozýva priaznivcov. „Myslím, že teraz budem hovoriť za všetkých chlapcov. Naši fanúšikovia nám túto sezónu vytvárajú neskutočnú atmosféru. Či už si spomeniem na ich príchod na semifinále do Piešťan, do Dubnice na finále a samozrejme na všetky domáce zápasy. Patrí im za to veľká vďaka. Oni nás ženú za víťazstvom a práve im by sme sa zajtra chceli odvďačiť víťazstvom a oslavovať titul spoločne pred domácim publikom. Už som toho vo florbale zažil dosť, ale našich fanúšikov nám môžu ostatní iba ticho závidieť, sú najlepší. Preto chcem všetkých pozvať na zajtrajší dôležitý zápas, v ktorom budeme fanúšikov potrebovať. Verím, že nebudú ľutovať a že sa im odvďačíme víťazstvom,“ uzavrel M. Tomáš.

2. finále II. ligy západ: 

FBK Púchov – ŠK Victory Stars Nová Dubnica, v sobotu 30. apríla od 18:30 h. v sTC Aréne v Púchove

-tsch-