Florbal: Piešťany padli a Púchov získal prvé semifinále

631

Semifinálová séria II. ligy mužov priniesla súboj po základnej časti druhých Piešťan s tretím Púchovom. Prvý duel sa odohral na pôde Piešťan, ktoré Púchov doma zdolali v závere základnej časti. Tentoraz boli úspešnejší Púchovčania, ktorí prakticky počas celého zápasu dominovali a zvíťazili 7:3. FBK Púchov vedie v sérii 1:0 a získal prvý postupový „mečbol.“

Úvod púchovským florbalistom nevyšiel, keď veľmi rýchlo inkasovali po góle Pazderku – 1:0. Hostia potom boli aktívnejší, ale veľmi dlho nevedeli prekonať domáceho brankára Drabanta. Až v druhej tretine, v 27. min, prihral Bajtala pred odkrytú bránu Zemkovi, ktorý vyrovnal – 1:1. Piešťany sa ešte raz vrátili do vedenia po kurióznom góle, keď domáci strelec prestrelil dvoch obrancov aj brankára – 2:1. Púchov v 32. min vyrovnal, keď Ondrička potvrdil strelecký inštinkt a nechytateľne tečoval pokus Mišíka – 2:2. Hostia prvý raz viedli v 35. min, za obranou ostal voľný Pavel a vymietol pavučinky v ľavom hornom rohu brány – 2:3.

Tretia tretina priniesla jasnú otázku – buď domáci vyrovnajú, alebo sa hostia odpútajú na vyšší gólový rozdiel. Na radosť skupinky púchovských priaznivcov v publiku to bola druhá možnosť, v 46. min podstrelil brankára Mišík – 2:4. Domáci sa posledný raz vrátili do hry po prečíslení a strele Pazderku pod brvno – 3:4. Definitívny zlom prišiel v 58. min, Ondrička pri presilovke upravil na 3:5. Púchov sa mohol oprieť o výborne chytajúceho brankára Michala Tomáša, ktorý zneškodnil aj tie najväčšie šance domácich. Púchovčania už dohrávali vo veľkom štýle, v 59. min Bajtala spoza brány pretlačil loptičku k tyčke – 3:6. V záverečnej minúte ešte Korbaš gólom do prázdnej brány upravil na konečných 3:7.

V závere sa Púchovčania poďakovali skupinke fanúšikov, ktorí im vytvorili prakticky domáce prostredie. Séria pokračuje v týždni v Púchove.

1. zápas semifinále play-off 2. ligy západ muži:

FBC Páv Piešťany – FBK Púchov 3:7 (1:0, 1:3, 1:4), stav série 0:1

Góly FBK Púchov: Ondrička 2, Zemko, Pavel, Mišík, Bajtala, Korbaš

Zostava: Tomáš – Cíbik, Jak. Mrocek, Korbaš, Tuček, Bulejko, Štubňa, Jurenka – Dan. Krajči, Dom. Krajči, Joz. Mrocek – Ondrička, Mišík, Pavel – Zemko, Karlubík, Bajtala – Kuchta

Najbližší program:

1. semifinále play-off 2. ligy mužov západ: Púchov – Piešťany, v stredu 13. apríla od 19:00 v sTC Aréne (čas ešte nie je definitívny, bude upresnený na www.puchovskenoviny.sk)