FBK Púchov postúpil do finále play-off + FOTO!

786

Púchovskí florbalisti zatiaľ prechádzajú vyraďovacou časťou II. ligy západ bez jediného zaváhania. Na prvé semifinálové víťazstvo z Piešťan nadviazali triumfom v domácom zápase a v najkratšom možnom čase postúpili do finále. Duel v Púchove sprevádzala búrlivá atmosféra, ktorú vytvorili domáci fanúšikovia.

Púchovčania sa po slávnostnom nástupe s národnou hymnou pustili do súpera s veľkou chuťou. Od úvodných sekúnd boli domáci častejšie pri loptičke a mali viac z hry. Hala prvý raz burácala v 7. minúte po strele Cíbika z väčšej vzdialenosti, ktorá prepadla brankárovi 12990842_1536774749950854_2919285841064656637_nCabalovi pri žrdi do siete – 1:0. Efektnú individuálnu akciu predviedol v 9. minúte Zemko, ktorý si sťahovačkou obhodil obrancu a exportne vypálil zblízka pod brvno na 2:0. Púchovský nápor umocnila presilová hra a skóre sa zakrátko menilo opäť. Zemko tentoraz v 11. minúte prihrával Bulejkovi do pozície, odkiaľ už stačilo trafiť do odkrytej brány – 3:0. V prvej tretine boli domáci lepším celkom a potvrdili to aj štvrtým presným zásahom. Brankár Tomáš v 16. minúte krásne vyhodil loptičku takmer cez celé ihrisko dopredu Pavelovi, ktorý z prvej obstrelil vybiehajúceho brankára a upravil na 4:0.

Hostia, ktorí sa v prvej časti zmohli len na dve strely na bránu, sa snažili v druhej tretine vyrovnať hru. Domáca obrana na čele s Tomášom ale pracovala spoľahlivo a dlho držala čisté konto. Góly zatiaľ padali na opačnej strane. V 29. minúte udreli domáci v oslabení, keď Štubňa vyzval na gólovú koncovku Zemka – 5:0. Piešťany potom dvakrát nastrelili bránkovú 13015229_1536773686617627_4530211534695812899_nkonštrukciu, po polovici zápasu navyše nemohli počítať so zraneným kanonierom Pazderkom. Púchov v 36. minúte znovu skóroval v oslabení, Ondrička sa nebojácne dral do koncovky a bekhendom rozvlnil sieť – 6:0. Piešťany prvý raz skórovali až v závere druhej časti po strele Kusendu spoza obrancu – 6:1.

Úvod tretej tretiny patril znovuzrodeným Piešťanom. V rozmedzí 42. – 45. minúty skórovali hostia trikrát a razom sa dotiahli len na dva góly. Domáci reagovali oddychovým časom, po ktorom sa skonsolidovali a už nepúšťali hostí do vyložených šancí. Mišík dokonca v 50. minúte namieril krížnou strelou z ľavej strany 12991063_1536774839950845_123914730846252812_npresne k žrdi a vrátil Púchovu trojgólové vedenie – 7:4. Definitívu priniesla 56. minúta, kedy najprv Zemko zavŕšil hetrik a Pavel krátko po ňom upravoval už na 9:4. Hostia ešte kontrovali gólom Poláka po skrumáži pred púchovskou bránou, posledné slovo však mali domáci. Bajtala v poslednej minúte vyslyšal prianie fanúšikov, ktorí si pýtali povestnú „desiatku“ a upravil na konečných 10:5.

Historicky najvyššia návšteva v Púchove na florbale vytvorila obom tímom peknú športovú atmosféru. Domáci sa mohli spoľahnúť na približne tridsaťčlenný fanklub, ktorý si pripravil aj choreografiu. Po zápase sa hráči poďakovali fanúšikom za podporu a spoločne sa tešili z postupu do finále.

12993565_1536775363284126_3230684589724903423_nZ finálovej série vzíde postupujúci do I. ligy, súperom púchovského tímu bude Dubnica. Začína sa v Dubnici, znovu sa hrá na dva víťazné zápasy.

2. semifinále play-off II. ligy mužov západ:
FBK Púchov – FBC Páv Piešťany 10:5 (4:0, 2:1, 4:4), konečný stav série 2:0
Góly: 7. Cíbik (Dan. Krajči), 9. Zemko (Bulejko), 11. Bulejko (Zemko), 16. Pavel (Tomáš), 29. Zemko (Štubňa), 36. Ondrička, 50. Mišík (Korbaš), 56. Zemko (Pavel), 56. Pavel (Ondrička), 60. Bajtala (Zemko) – 38. Kusenda (Šerjenik), 42. Kromholc (Cabala), 43. Bošanský (Svetlík), 45. Bošanský (Svetlík), 57. Polák (Šerjenik)
Vylúčení: 4:3 na 2 min.
Presilové hry: 1:0, Oslabenia: 2:0
Strely na bránu: 25:14
Rozhodovali: Vavrinec, Galáč
Návšteva: 110 divákov
Púchov: Tomáš (57. Schügerl) – Cíbik, Jak. Mrocek, Tuček, Korbaš, Bulejko, Štubňa, Jurenka – Dan. Krajči, Dom. Krajči, Joz. Mrocek – Pavel, Mišík, Ondrička – Zemko, Karlubík, Bajtala – Kuchta, Gabriško. Tréner: T. Kvasnica
Piešťany: Cabala – Schwarzbacher, Kromholc, Bošanský, Šerjenik, Pazderka, Kusenda, Svetlík, Mičo, Polák, Bugár, Drgoň, Galbavý, Jankech. Tréner: M. Kováč

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM:
1. finále II. ligy západ: ŠK Victory Stars Nová Dubnica – FBK Púchov, v nedeľu 24. 4. od 14:00 v Dubnici nad Váhom

EXKLUZÍVNE PO ZÁPASE S VEDÚCIM FBK PÚCHOV PETROM HINKOM:

Hodnotenie zápasu: „Úvodná tretina bola podľa našich predstáv. Strelili sme rýchly gól a hrali si svoju hru. V druhej časti sme v tom pokračovali a rozdiel v skóre tomu napovedal. Do tretej tretiny nastúpili aj náhradníci, ktorí hrali dobre, ale ostatní hráči vypadli z tempa. Zápas sme si v tých chvíľach trochu zdramatizovali, napokon si však zahrali všetci hráči zo súpisky a duel sme doviedli do víťazného konca.“

Podpora domácich fanúšikov: „Úžasní boli už v Piešťanoch, kde nás príchodom prekvapili a ohromne nám pomohli. To, čo predviedli fanúšikovia v Púchove, sa nedá nazvať inak, ako dokonalé. Takýto fanklub by si prial nejeden extraligový tím. Chceme sa im veľmi poďakovať a veríme, že na finále nám vytvoria minimálne rovnako skvelú atmosféru.“