Florbalisti FBK Púchov vyhrali 1. ligu

308

O historický úspech sa postarali florbalisti FBK Púchov (na snímke v modrom). Po „domácej“ prehre (hralo sa v Trenčíne) s DTF team Detva Joxers v úvodnom finálovom stretnutí play-off minulú sobotu, dokázali v druhom nedeľnom stretnutí zvíťaziť a séria sa presunula na Podpoľanie. Púchovčania v nervydrásajúcom treťom stretnutí mali po nerozhodnom výsledku v riadnom hracom čase i v predĺžení pevnejšie nervy a po samostatných nájazdoch sa ujali vedenia v sérii. Už vtedy bolo jasné, že séria sa minimálne vráti do Púchova. Púchovčania však triumfovali aj v druhom stretnutí, stali sa víťazmi 1. ligy a vybojovali pre Púchov  florbalovú extraligu.

Výsledky Finále play-off
3. stretnutie:

DTF team Detva Joxers – FBK Púchov 7:8 (1:1, 6:2, 0:4, 0:0, sn 1:3) – stav série 1:2

Góly Púchova: Kiačik 4, Mišík, Mandinec, Krajci, samostatné nájazdy premenili za Púchov Podmanický, Kiačik a Kvasnica.

Po nerozhodnej prvej tretine sa v druhom dejstve začali na hracej ploche diať veci. Domáci ju vyhrali 6:2 a zdalo sa, že Púchovčania budú v sérii prehrávať. V záverečnej tretine však hostia dokázali, že majú florbalové srdce, strelecký koncert predviedol Kiačik – autor troch gólov, vyhrali tretinu 4:0 a vynútili si predĺženie. V ňom gól nepadol, a tak o víťazstve Púchova rozhodli samostatné nájazdy.

4. stretnutie:

DTF team Detva Joxers – FBK Púchov 4:5 (1:1, 2:1, 1:3) – stav série 1:3

Góly Púchova: Mišík, Fleger, Ševčík, Kvasnica, Mandinec Podpoľanci, ak si chceli vynútiť predĺženie série, museli nevyhnutne vyhrať. Púchovčania však po zázračnom sobotnom obrate zmobilizovali sily, v záverečnej tretine otočili nepriaznivý výsledok a môžu oslavovať postup medzi slovenskú florbalovú elitu.