Púchovčania otočili oblastné derby päť minút pred koncom

183
V tomto prípade ešte Pilný hosťujúceho brankára neprekonal, no päť minút pred koncom rozhodol o víťazstve Púchovčanov Brezničan. FOTO: Milan Podmaník

15. N. Zámky 18 2 1 15 12:62 7

19. kolo: MŠK Púchov – MŠK P. Bystrica 2:1 (0:1)

Góly: 55. Kopiš, 85. Brezničan – 42. Slávik, ŽK: Riška, Krčula – Moravec, 800 divákov, rozhodovali Fehér, Žiak, Obertová.

Oblastné treťoligové derby konečne prilákalo na tribúny púchovského futbalového štadióna návštevu, akú si postavenie Púchovčanov v tabuľke zaslúži. Nemalú zásluhu na tom mali aj fanúšikovia z Považskej Bystrice, ktorých bolo na tribúnach počuť. Od úvodného hvizdu sa hral pod Lachovcom kvalitný futbal s vysokým nasadením na oboch stranách. Obe mužstvá však v prvom polčase najmä pozorne bránili, a tak vyložených gólových príležitostí bolo ako šafránu. Hostia čakali trpezlivo na svoju príležitosť a tri minutý pred koncom prvého polčasu sa ujali vedenia krásnym gólom Slávika – 0:1.

Púchovčania po obrátke pridali, svojho súpera zatlačili na vlastnú polovicu a rezultátom bol vyrovnávajúci gól z kopačky Kopiša v 55. minúte – 1:1. Po góle mali prekvapujúco viac z hry hosťujúci futbalisti, ktorí domácemu brankárovi Strelčíkovi neraz nepríjemne podkurovali. A keďže aj domáci odpovedali rovnako útočnou kartou, diváci boli svedkami pekného futbalu. Štvrť hodinu pred koncom stretnutia mohli strhnúť vedenie na svoju stranu hostia, no Strelčík dvakrát fantasticky zachránil pred Rajníkom. Púchovčania bojovali až do konca a ich šanca prišla päť minút pred koncom stretnutia, kedy všetky tri body domácim zachránil Brezničan – 2:1.

Zostava MŠK Púchov:

Strelčík – Riška, Michlík, Krčula (89. Ozimý), Kopiš (79. Tlacháč), Šulek (59. Martinko), Pilát, Pilný, Vanák, Martinček, Brezničan, tréner Eduard Pagáč

Zostava MŠK Považská Bystrica:

Bobot – Bušík, Vala, Mravec, Petruš, Zavadzan, Čiernik (86. Valašík), Gamboš, Rajník (79. Gáborík), Slávik, Gajdošík, tréner Jaroslav Vágner

Ostatné výsledky 19. kola:

Kalná nad Hronom – Šaľa 1:0, Nové Mesto nad Váhom – Lednické Rovne 1:1, Veľké Ludince – Galanta 0:0, Nové Zámky – Beluša 2:4, Trnava B – Nitra B 0:0, Zlaté Moravce B mali voľno.