Fotoreportáž z Púchovského jarmoku

1442

Sobotňajší jarmok ohrozovala nepriaznivá predpoveď počasia. Našťastie aj keď bolo pod mrakom a sem-tam mrholilo, najhoršie dažde prišli do Púchova až v nedeľu po jarmoku.

Podobne ako minulý rok Púchovský jarmok začal slávnostnou ekumenickou bohoslužbou, tentokrát v evanjelickom kostole a.v. Za účasti vedenia mesta a hostí požehnali mestu Púchov a sobotňajšej akcii evanjelický farár Mgr. Ondrej Rišiaň, PhD. a rímsko-katolícky dekan Mons. Mgr. Michal Keblušek.

O 10. hodine otvorili jarmok s pozdravmi manželka primátora Rastislava Heneka a viceprimátor Roman Hvizdák. Ako prvá pozdravila účastníkov jarmoku Katka Heneková, manželka primátora mesta Rastislava Heneka: „Dobrý deň milí Púchovčania! Mal tu byť dnes pán primátor, ale bohužiaľ sa nepodarilo zabezpečiť jeho účasť dnes, keďže zdravotný neduh, ktorý ho momentálne postihol, nedovolil mu dnes prísť. Ale požiadal ma, aby som, keďže je púchovský jarmok a mal tu byť s vami, aby som vám odovzdala od neho srdečný pozdrav. Pozdravuje našich priateľov z družobných miest, všetkých starostov, ktorí prišli a podporili túto akciu svojou účasťou. Prajem vám v jeho mene krásnu zábavu, aj keď počasie ešte nepraje, ale verím, že sa vyjasní. A vyjasní sa aj v našich srdiečkach. A ešte som vám chcela povedať, že veľmi pekne ďakujeme za podporu, za morálnu aj duševnú podporu, ktorú Púchovčania posielajú pri jeho ozdravovacom procese. Verte mi, že on sa čoskoro vráti a bude vám to môcť povedať osobne. Ďakujem, že ste prišli a ďakujem aj všetkým organizátorom za usporiadanie tejto krásnej slávnosti, prajem všetkým krásny deň.“

Viceprimátor Roman Hvizdák návštevníkom jarmoku povedal, že „aj keď nám počasie nevyšlo, verím, že dnešný 19. ročník púchovského jarmoku oslávime a prežijeme krásne spoločne. Verím, že všetko, čo sa tu bude diať, bude takým veľkým zážitkom pre vás, že si to odnesiete a budete na to ešte dlho spomínať… Dovoľte mi pozdraviť všetkých zástupcov družobných miest Hlinska, Bobrujska a Starej Pazovy… vítam aj starostov obcí v púchovskom okrese. Púchovský jarmok má jeden obrovský rozmer – benefičný, charitatívny. Dnes túto charitu zastupujú aj poslanci mestského zastupiteľstva, ktorí spoločne s našimi hosťami z družobných miest varia rôzne polievky. Vďaka týmto polievkam a tomu, čo za ich ochutnávku vyzbierajú, budeme môcť venovať finančné prostriedky malému Adamkovi Kurtinovi, aby sme mu trošku uľahčili jeho neľahký zdravotný stav.“

Po domácich vystúpili so svojimi pozdravmi aj hostia. Spoločne potom vypustili na mesto stovky pestrofarebných balónikov. Nasledoval kultúrny program folklórneho súboru Váh, ľudovej hudby Váh, Divadla na hojdačke, CVČ Včielka, Základnej umeleckej školy v Púchove, detských súborov Púchovček, Biela voda, Lachovček a folklórneho súboru Holíšan českého súboru Kumpáni. Večer kultúrny program vyvrcholil koncertmi skupiny Andrea Loužecká band a najmä českej skupiny Buty. Poslucháčov neodradil ani dážď, pešia zóna bola zaplnená fanúšikmi dobrej hudby.