Úspešní reprezentanti mesta si na jarmoku prevzali ocenenie

1146

Milá novodobá tradícia, ktorou je oceňovanie úspešných reprezentantov mesta v rôznych disciplínach, predmetoch a odvetviach nechýbala na Púchovskom jarmoku ani tento rok. Z rúk viceprimátora si postupne v rámci jarmočného programu prevzali verejné ocenenia talentovaní hudobníci, športovci, nadaní recitátori, divadelníci, hasiči a dobrovoľníci.

OCENENIE REPREZENTANTOV ZA VEDOMOSTNÉ A TALENTOVÉ SÚŤAŽE

Natália Chanová – Majsterka SR do 18 rokov v sudoku a Vicemajsterka v riešení logických úloh,

Štefan Gašpár – Majster SR v sudoku do 18 rokov – 2. miesto

Sabina Solíková – Celoslovenská včelárska súťaž – 1. miesto

Filip Drábik Celoslovenská včelárska súťaž – 2. miesto, Medzinárodná celosvetová súťaž – 2. miesto

Andrej Pobežal – Vedomostná celoslovenská súťaž EXPERT 7 – 2. miesto, Matematický klokan – úspešný riešiteľ

Bianka Sarah Húževková – i-bobor Kadet – 1. miesto, IQ olympiáda – finalistka celoslovenského kola, Matematický náboj – 2. miesto, Majstrovstvá SR v sudoku do 18 rokov – 2. miesto, Matematický klokan – úspešná riešiteľka, v Celoslovenskom kole Biblickej olympiády bola tiež úspešná riešiteľka

Viliam Kozánek – Celoslovenská súťaž Štúrov Zvolen – 2. miesto Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec 1. miesto

Martin Opat – i – bobor 1. miesto

Jakub Henek – Čestné uznanie za celoslovenské kolo v recitovaní na súťaži ŠALIANSKY MAŤKO

Lea Stehelová – Celoslovenská literárna súťaž o Cenu Dominika Tatarku 3. miesto, i – bobor kadet – 1. miesto

Barbora Jurovčíková – Recitačná súťaž Koyšove Ladce celoštátne kolo – 1. miesto

Karolína Hološková, Alžbeta Pekarová, Peter Bajza – víťazi celoslovenskej súťaže s environmentálnou tematikou „Motýľ jasoň“

Žiačky ZUŠ Púchov získali strieborné pásmo na Medzinárodnom mládežníckom hudobnom festivale II. v Bratislave: Bronislava Riljaková, Alexandra Adela Špalková, Jana Vozárová, Nikola Gombárová, Barbora Jurovčíková, Viktória Behanová, Lenka Repková, Miroslava Crkoňová, Petra Gašparíková, Ema Ižvoltová

DDŠ Ochotníček: Peter Hudák – režisér, Viktória Behanová Barbora Pechová, Karolína Brindzová, Ondrej Petráš, Katarína Drábiková Simon Shini, Natália Ďurčeková, Šimon Stanko, Karolína Cúciková, Miloš Šerý, Lea Fekiačová, Tobiáš Pekar, Zuzana Golitková, Sabina Solíková, Fabian Gϋtting, Viktória Svoradová, Nikola Hoštáková Eliška Vančová, Alžbeta Hudáková, Alžbeta Vráblová, Katarína Hudáková, Eliška Panáčková, Zuzana Hudáková, Kristína Chovancová, Ema Ižvoltová, Barbora Jurovčíková, Klaudia Kočincová, Sara Kubiritová, Petra Kurtinová, Ema Lalíková, Alex Luhový, Nina Luhová, Karin Mikušová, Tereza Ondriciová

OCENENIE REPREZENTANTOV ZA DOBROVOĽNÍCKU ČINNOSŤ:

Dobrovoľník mesta Púchov je neformálne utvorená skupina dobrovoľníkov v meste Púchov, ktorá začala fungovať v roku 2015 na základe občianskej potreby uskutočniť verejnoprospešné a vlastné zámery. Hlavným garantom projektu je mesto Púchov pod záštitou primátora mesta Mgr. Rastislava Heneka. Jeho koordinátorom a autorom je viceprimátor mesta Púchov Roman Hvizdák. Jedná sa o skupinu aktívnych ľudí pracujúcich v prospech iných ľudí bez nároku na finančnú odmenu za poskytnutý čas a služby.

Ocenení v rámci projektu Dobrovoľník mesta Púchov: Jozef Duháček, Ing. Renáta Priklerová, Kristína Bizoňová, Martin Kremeň, Ing. Elena Joachymstálová, Petra Pobežalová, Miroslav Strapko

OCENENIE REPREZETANTOV ZA ŠPORTOVÉ SÚŤAŽE

Cyklotriálový klub Záriečie: Jakub Mudrák – Svetové hry mládeže vo Viborgu v Dánsku.- 2. miesto, Svetové hry mládeže SRN zlatá medaila, držiteľ titulu Majster sveta a Majster Európy BIU, viacnásobný majster SR

RG moto team: Miroslav Ševela – Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v Endure, v triede senior E3 – Majster SR a Vicemajster SR v absolútnom poradí

Bikiny fitness:

Adriána Halasová – Majstrovstvá Slovenskej republiky juniorov – 3. miesto

Sabina Pleváková Svetový šampionát juniorov v Dominikánskej republike 1. miesto, Majsterka sveta žien v Bialystoku 2. miesto

Zuzana Kardošová – Majstrovstvá Slovenskej republiky žien – 2. miesto, Majstrovstvá Slovenskej republiky juniorov – 1. miesto, Majstrovstvá Európy – 1. miesto

BOX:

Gregor Antunovic získal 2 miesto v boxe na Slovensku vo váhe do 18 rokov a dve 3 miesta v boxe na Slovensku

Svetoví rekordéri:

Peter Ďurdík vlastní 4 svetové organizácie rekordov a to: na Slovensku 26 titulov   a vo svete 240 rekordov, rekordy sú s pravítkami, pukmi, loptičkami, činkami, zápalkami, vidličkami, štipcami, nožíkmi, pingpongovými loptičkami, jablkami, resp. rekordy sú rôzne.

Pavol Ďurdík vo svete drží viac ako 2000 rekordov v 10 svetových federáciách

Karate:

Michal Kunst Majstrovstvá Európy v KATA – strieborná medaila, Majstrovstvá sveta v KATA družstiev – strieborná medaila

Tomáš Čvirik Slovakia Open v KOBUDO získal pohár

Bedmintonový klub RACQUETS Púchov:

Emma Žiačiková Celoslovenský turnaj Grand Prix A v kategórii U11 v Prešove a Trenčíne 1. miesto, Štvorhra dievčat Grand Prix A U11 v Prešove – 1. miesto

Ella Klačanská Štvorhra dievčat U11-medzinárodný turnaj Yonex Junior Cup 2017 v Berlíne 2. miesto, Dvojhra dievčat Majstrovstvá Slovenska U11 v Trenčíne 2. miesto, Štvorhra dievčat Grand Prix A U 11 v Prešove 1. miesto

Sebastián Kadlec Dvojhra chlapcov-Majstrovstvá Slovenskej republiky U13 v Púchove 1. miesto, Štvorhra chlapcov – majstrovstvá slovenskej republiky U13 v Púchove 2. miesto

Olívia Kadlecová Štvorhra dievčat-Majstrovstvá Slovenskej republiky U13 v Púchove 2.miesto Zmiešaná štvorhra majstrovstvá Slovenska U 13 v Púchove 2. miesto

Nina Milada Michálková Štvorhra dievčat – Majstrovstvá Slovenska U 13 v Púchove 2. miesto

Plavecký klub Púchov:

Lea Kmošenová Zimné majstrovstvá Slovenskej republiky:
2. miesto – 50 m voľný spôsob
3. miesto – 100 m – voľný spôsob
3. miesto – 100 m – motýlik

Letné majstrovstvá Slovenskej republiky:
1. miesto – 100 m – voľný spôsob
2. miesto -50 m – voľný spôsob
3. miesto – 100 m motýlik
3. miesto – 200 m voľný spôsob

Samuel Jancík Zimné majstrovstvá Slovenskej republiky:
3. miesto – 200 m – motýlik
Letné majstrovstvá SR:
3. miesto – 200 m – motýlik

Dobrovoľný hasičský zbor Púchov – v disciplíne jednotlivca v behu na 60 metrov cez prekážky:

Alexander Ridzik Slovenská liga v 60-tkách – Spišká nová Ves 2. miesto

Slovenská liga v 60-tkách – Púchov 3. miesto

Slovenská liga v 60-tkách – Zákopčie 3. miesto

Získal aj 1. miesta v stredoslovenských ligách.

Simona Sečkárová Slovenská liga v 60-tkách – Spišská Sobota 3. miesto

Slovenská liga v 60-tkách – Martin 3. miesto

Slovenská liga v 60-tkách – Spišká nová Ves 3. miesto

Celkové 3. umiestnenie pre rok 2016 v Slovenskej lige v 60 tkách

V stredoslovenských ligách získala 1. a 2. umiestnenia.

Tomáš Kucej Slovenská liga v 60-tkách – Martin 2. miesto

Slovenská liga v 60-tkách – Podvysoká 1. miesto

Slovenská liga v 60-tkách – Spišská Sobota 1. miesto

Slovenská liga v 60-tkách – Spišská nová Ves 2. miesto

Slovenská liga v 60-tkách 2. miesto Celkové 2. umiestnenie pre rok 2016 v Slovenskej lige v 60 tkách

V stredoslovenských ligách získal 2. a 3. umiestnenia.

Jozef Ridzik – za dlhoročnú trénerskú činnosť Dobrovoľného hasičského zboru Púchov

Dobrovoľný hasičský zbor Nosice:

Terézia Srogončíková Víťazka Slovenskej hasičskej lige v behu na 60m cez prekážky za rok 2016

Držiteľka Slovenského rekordu v kategórii mladšie dievčatá v Slovenskej hasičskej lige v behu na 60 m cez prekážky s čistým časom 13,86 sek.

Krasoklub Púchov:

Liliana Drábová Veľká cena Liptova 1. miesto

Lucia Kolmanová Veľká cena Púchova 3. miesto, 1. Challenge cup Púchov 3. miesto

Jana Novacká Veľká cena Púchova 1. miesto, Nitrava cup 1. miesto, Žilinská pirueta Žilina 3. miesto, Finále interpretačného krasokorčuľovania 2. miesto

SPORTING CLUB PUCHOV – za krasokorčuľovanie:

Alexandra Ridošková Nitra Cup 2017 – 2 miesto – národné preteky, Medzinárodné preteky v krasokorčuľovaní 10 miesto a 7. miesto

Timea Pivková Figure skating challenge Púchov 2017 3 miesto, Žilinská pirueta 2017 3 miesto

Lenka Struhárová Figure skating challenge Púchov 2017 -3 miesto – národné preteky

Gymnázium Púchov:

Timea Beriacová Celoslovenská súťaž „Silový päťboj“ 1. miesto

Nikola Vaculínová Celoslovenská súťaž „Silový päťboj“ 2. miesto

Kristína Bizoňová Celoslovenská súťaž „Silový päťboj“ 3.miesto

ZŠ J.A. Komenského – FLORBAL – Dužstvo chlapcov – 2 miesto v celoslovenskom kole: Ján Urban, Samuel Krajč, Pavol Haluška, Patrik Šmigura, Dominik Hajas, Július Bubela, Marek Putala, Jakub Pobežal, Matej Kašlík, Maximilán Virga, Maximilán Moravanský, Patrik Andrisík, Matej Fongus,

Kolektív volejbalistov za ZŠ Gorazdovu získali na Majstrovstvách SR:

Midicool Volley /4-kový volejbal/ 1. miesto

Minicool Volley /3-kovy volejbal/ 3. miesto

Volejbal ZŠ – 2. miesto

Za reprezentáciu Volejbalového oddielu MŠK Púchov na Majstrovstvách SR, kde družstvo mladších žiakov získalo pod vedením trénerov PaedDr. Ivana Štefka a Martina Dvorského 1. miesto:

Za ZŠ Gorazdova: Stanislav Cíbik, Jakub Jurovčík, Martin Kapustinec, Richard Kvasnica, Alexej Maslák, Mário Mazák, Tobias Medňanský, Oliver Pišoja, Patrik Pišoja, Marek Pivko, Alex Pustay, Matej Turčáni, Valéria Kysucká, Vladimír Mušák

Volejbalový oddiel MŠK Púchov:

Matej Turčáni, Stanislav Cíbik, Emil Gabko, Richard Kvasnica, Alexej Maslák, Samuel Kopp, Michal Križák

TANEČNÝ KLUB EVITA – Súkromné centrum voľného času:

Tanečné duo: Sarah Oščatková, Nina Jaňová

Tanečná skupina SKITLES /formácia 16 tanečníkov/ –

Majster Európy v disciplíne Street dance show v Maďarsku a ďalšie popredné umiestnenia na celoslovenských a medzinárodných súťažiach ako napr.:
1. vicemajster SR v Street dance show v Leviciach,
1. miesto – Medzinárodná súťaž v Kunštáte v disciplíne HVK show,
2. miesto – Medzinárodná súťaž v Zlíne – Tanečná skupina roka 2017 v disciplíne HVK show,
2. miesto a cena primátora mesta Malacky na Celoslovenskej súťaži v Malackách

Zuzana Krásna, Zuzana Zbínová, Gabriela Bujdáková, Barbora Martinková, Jennifer Zahradová, Annamária Kozlovská, Patrik Kvasnica, Veronika Fojtíková, Izabela Žiačiková, Veronika Rýdza, Vanesa Valachová, Andrea Cibulčíková, Ivana Novottná, Sarah Oščatková, Nina Jaňová, Viktória Šamajová

Tanečná skupina COOKIES /formácia 15 tanečníkov/

Majster Európy v juniorskej vekovej kategórii v disciplíne Street dance show v Maďarsku, 7. miesto Majstrovstvá SR v Leviciach,

3. miesto – Medzinárodná súťaž – Tanečná skupina roka 2017 vo freestyle,
1. miesto – Celoslovenská súťaž v Malackách v JVK vo freestyle

Viktória Svoradová Katarína Hudáková, Karin Valachová Alžbeta Hudáková, Sarah Oščatková Annamária Kozlovská, Bartolomej Dvorský Alexandra Lachká, Adela Čviriková Jennifer Zahradová, Timea Kánová Nina Jaňová, Barbora Ganátová, Barbora Martinková, Zuzana Loduhová

Tanečná skupina ANGELS /formácia 19 tanečníkov/:

8. miesto – Majstrovstvá SR v juniorskej disciplíne Street dance show v Leviciach,
1. miesto – Medzinárodná súťaž v Kunštáte,
1. miesto – Celoslovenská súťaž v Malackách

Aneta Rosinová, Emma Maceková, Lucia Panáčková, Nikola Fusková, Patrícia Fongusoá, Adriana Hedeliková, Zdenka Cihová, Zoja Červená, Daniela Dorociaková, Nela Žiačiková, Nikola Ďurovcová, Alexandra Janíčková, Sára Kalusová, Simona Klučková, Leona Roháčová, Lívia Sapáková, Nikola Sekáčová, Nina Šuvarová, Barbora Ziegelrová

Tanečná skupina BUBBLES: v detskej vekovej kategórii v disciplíne STREET DANCE SHOW za úspešné reprezentovanie klubu EVITA a získanie umiestnení na zlatých priečkach:

Celoslovenská tanečná súťaž v Malackách,

Celoslovenská tanečná súťaž v Považskej Bystrici,

Martina Fusková, Kamila Kováčová, Timea Ďuricová, Katarína Zbínová, Tereza Osrmanová, Valéria Kozmová, Adela Cengelová, Rebeca Blahová, Tamara Balážová, Ema Matušková, Karin Galovičová, Patrícia Uríčková, Lívia Chovancová, Eva Línerová, Alžbeta Fedorová,

Mažoretkový súbor NELLY:

Púchovské mažoretky NELLY za školský rok 2016/2017 získali veľa ocenení, a to

tituly: Majster Slovenska, I. a II. Vicemajster Slovenska, Majster Európy, I. a II. Vicemajster Európy a mnoho ďalších popredných umiestnení na súťažiach v kategóriách deti, junior, kadet a senior a súťažných disciplínach Baton, Pom pom a Mix.

KATEGÓRIA – DETI: Romana Košecká, Emka Budiačová, Petra Kuchtová, Lenka Svinčáková, Vivien Virgová, Klárka Hanicová, Natália Masariková, Nela Sofia Velegová, Samantha Hamšíková, Saška Javorková, Anetka Pšenková, Nina Mituníková, Nina Mišáková, Katarína Matušíková,

KATEGÓRIA – KADETKY: Sára Ondričková Alica Masláková, Veronika Kuchtová Jasmína Kudlejová, Anetka Murínová Alexandra Zemková, Lucia Belásová Ivana Revúca, Alexandra Kohutiarová, Sofia Kmošenová, Sandra Halušková, Natália Pojezdalová, Emma Chovancová, Emma Fojtíková, Alexandra Kotešovcová, Eliška Košecká, Ayesha Jadoon, Petra Hájovská, Liliana Drábová, Nina Jancová, Soňa Kačíková, Tamara Hradňanská, Karinka Kozáčková, Terézia Bečárová, Tamara Ganátová, Sandra Imrišková,

KATEGÓRIA – JUNIORKY: Romana Halušková, Rebeka Ondričková, Valika Satinová, Simona Hudecová, Elena Geregová, Saša Kutejová, Rebeka Kováčová, Karin Katunincová, Terézia Srogončíková, Adela Jancíková, Gabriela Mazáková, Tamara Budayová, Paulína Bizoňová, Lucia Panáčková, Anička Malová, Karina Ižvoltová, Michaela Kačíková, Dominika Žabková, Lujza Geregová, Kristína Hanicová, Veronika Ďurovcová, Viktória Martikáňová,

KATEGÓRIA – SENIORKY: Nina Chovančeková, Helena Rosinová, Petra Karasová, Michaela Pijaková, Stela Slemenská, Nikola Staňová, Vanesa Ladecká, Alžbeta Murínová, Petra Pilná, Martina Bujdáková, Nikola Husáriková, Simona Kosáková, Nina Kutejová, Veronika Vozáriková, Alexandra Belásová, Patrícia Karlubíková, Natália Melušová, Klára Klanicová, Barbora Gáliková, Simona Juríková, Katarína Murínová, Janka Martinková, Daniela Myšáková,

Trénerky: Mgr. Ľudmila Bučková Kvaššayová, Taťjana Brozáková, Bc. Monika Belianska, Dominika Ladecká, Dominika Slováková, Simona Mošková, Veronika Gašpárková, Adriana Rosinová, Michaela Pijaková, Nikola Staňová, Stela Slemenská, Martina Bujdáková, Nina Kutejová, Veronika Vozáriková, Alexandra Belásová

Vyhodnotenie súťaže „DO PRÁCE NA BICYKLI“

Počet samospráv na Slovensku: 75 a z nich sa zúčastnil súťaže aj Púchov
Počet tímov: 35
Počet jednotlivcov: 126
Počet najazdených kilometrov: 17 762,57 km (12. miesto)
Ušetrených CO2: 4 456kg (12. miesto)
Najazdených kilometrov na obyvateľa: 0,991 km (8. miesto)

  1. Najviac najazdených km – jednotlivec – Ján Šlapka – 1 020 km – Cyklofit Makyta a.s.
  2. Najviac najazdených km – tím – Cyklofit Makyta a.s. – 1 964 km, Ján Šlapka Emil Daniš, Lubomír Mareček
  3. Najväčší počet jázd do práce – jednotlivec – Tatiana Brozáková – 50 jázd – Včely na kolesách
  4. Najväčší počet jázd do práce – tím – Retrohazard CMR s.r.o. Púchov – 172 jázd, Ivan Padáč, Robert Janíček, Miroslav Bednárik, Jarmila Pišková

Foto: Stanislav Taraba