Futbal: Cenné víťazstvo nad kvalitným súperom

197

TIPOS 3. liga muži
MŠK Púchov – Zlaté Moravce/Vráble B 2:0 (1:0)
Rezerva Vionu Zlaté Moravce pricestovala pod Lachovec s niekoľkými hráčmi z fortunaligového áčka a od úvodu dávala na známosť, že si prišla po všetky body. Už v úvode zaskočili hostia Púchovčanov aktívnou hrou a do tretej minúty kopali tri rohové kopy.
Najlepšia obrana súťaže úvodný nápor prežila a potom Púchovčania udreli. V 4. minúte našla presná Brezničanova prihrávka Gajdošíka, ktorého strelu najskôr hosťujúci brankár vyrazil, no v dorážke sa už Gajdošík nemýlil – 1:0. Po štvrťhodine ohrozil domácu bránku Gešnábel, potom však prišlo niekoľko šancí Púchova. Najskôr po Gajdošíkovej akcii Kopiš
neprepasíroval prihrávku na voľného Brezničana a v 25. minúte rozhodca nevypočul volanie domácich po penalte za stiahnutie Brezničana. Vzápätí sa po strele Gešnábela vyznamenal domáci brankár Letko, na druhej strane Mynář nedostal do siete loptu po Gajdošíkovom úniku. Tri minúty pred koncom mali Púchovčania šťastie, Sombatova strela opečiatkovala
brvno. O dve minúty letela strela domáceho Gajdošíka nad bránku. Aj v druhom polčase pokračoval kvalitný futbal, hostia sa kombinačnou hrou dostávali až pred pokutové územie Púchova, to si však domáci pozorne strážili. Púchovčania po získaní lopty vyrážali
do protiútokov a po jednom z nich v 55. minúte Gajdošíkovú strelu vyrazil brankár hostí len pred seba a dôrazný Gamboš dokopol loptu do siete – 2:0.
Púchovčania mohli výsledok ešte prikrášliť, keď štyri minúty išli do úniku piati domáci hráči proti dvom obrancom Moraviec. Nikým netiesnený Pastorek však poslal loptu niekoľko centimetrov vedľa bránky.
-pok-

MŠK Púchov: Letko – Riška, Vanák, Zavadzan (Rosina), Brezničan, Luhový, Kopiš, Bielik (78. Pastorek), Mynář, Gamboš, Marek Gajdošík. Tréner J. Vágner.

10. kolo: Topoľčany – Šaľa 2:0, Komárno – Horná Nitra 3:0, N. Dubnica – Galanta 2:0. Veľké Ludince – Šurany 2:0, Neded – D. Streda B 1:4, L. Rovne – V. Meder 3:1, Gabčíkovo – Horses 3:0, Nemšová – N. Zámky 1:0

1. Komárno 13 9 2 2 37:12 29
2. MŠK Púchov 13 8 4 1 23:8 28
3. L. Rovne 13 8 3 2 27:17 27
4. D. Streda B 14 8 3 3 20:12 27
5. Topoľčany 14 8 2 4 26:18 26
6. Galanta 13 6 3 4 25:14 21
7. Beluša 13 5 5 3 16:13 20
8. Veľké Ludince 14 5 5 4 19:20 20