Futbal: Zbytočná strata po spálených príležitostiach

284
Situácia, po ktorej mohlo byť v treťoligovom stretnutí Púchov - Nitra B „vymaľované“. Pilát po dôslednom napádaní vybojoval loptu, ale sám zoči-voči súperovmu gólmanovi neuspel. O pár minút hostia vyrovnali a odviezli si spod Lachovca bod. Foto: M. Podmaník

FUTBAL – 3. LIGA MUŽI
MŠK Púchov – FC Nitra B 1:1 (0:0)
Futbalisti MŠK Púchov začali proti rezerve fortunaligovej Nitry aktívne a už v úvodných minútach si vypracovali niekoľko sľubných príležitostí. Kanonier Marek Gajdošík mieril už po niekoľkých minútach tesne nad bránku, vzápätí si gólman Nitry Šípoš poradil s nebezpečnými strelami Púchovčanov Piláta a Kvaššaya. Po štvrť hodine mali Púchovčania šťastie, keď Šurnovského strelu tečoval Brezničan a lopta skončila na brvne púchovskej bránky. V 22. minúte sa po rýchlej akcii vo veľkej šanci ocitol Gajdošík, ale mieril iba do brankára Nitry. Vzápätí sa vyznamenal domáci brankár Pilný, ktorý zneškodnil samostatný nájazd Zelenku. Zaujímavý prvý polčas pokračoval streleckými pokusmi Gajdošíka a Piláta, ani jeden z nich však hosťujúceho brankára neprekonal. Sedem
minút pred koncom prvého polčasu si brankár Nitry poradil aj s technickým oblúčikom Hrnka a dve minúty pred polčasovým hvizdom si poradil aj s tvrdou Sibandovou
strelou.

Do gólovej šance sa dostal aj domáci Sibanda (s loptou). Jeho delovku však hosťujúci brankár vyrazil.

Druhý polčas začali hostia defenzívne a v podstate len odkopávali loptu na polovicu
súpera. V 48. minúte ešte Gajdošíkov center po prieniku do šestnástky nenašiel adresáta. V 51. minúte si pred pokutovým územím Gajdošík šikovne spracoval loptu, prešprintoval obrancu a presnou krížnou strelou poslal Púchovčanov do vedenia – 1:0. Hostia otvorili
hru, začali sa dostávať pred domáce pokutové územie, no zvýšiť mohli paradoxne domáci. Pilát v 58. minúte po chybe zadákov Nitry vybojoval loptu, zoči voči hosťujúcemu brankárovi však z desiatich metrov neuspel. Vzápätí na druhej strane gól hostí po
rohovom kope arbiter pre útočný faul neuznal. Trest za nepremenenú šancu však prišiel o päť minút. Po faule pred pokutovým územím mali hostia výhodu priameho kopu. Inak solídne postavený domáci múr sa však pred Šurnovským rozišiel ako Červené more
pred Mojžišom a proti prízemnej strele k opačnej žrdi nemal Pilný šancu – 1:1. O minútu neskôr dokonca mohli ísť hostia do vedenia, Fábryho strela len o niekoľko centimetrov minula domácu bránku. Snahu o strhnutie víťazstva na svoju stranu Púchovčanom uprieť
nemožno, no hostia ich vďaka pozornej obrane už k ohrozeniu bránky nepustili.

Góly: 51. Marek Gajdošík – 64. Šurnovský.
Rozhodoval Havran, ŽK: Haviar – Macho, 100 divákov.
Zostava MŠK Púchov: Pilný – Riška, Haviar, Marek, Gajdošík, Kopiš (82. F. Buček), Sibanda, Kvaššay (68. Gáborík), J. Pilát, Vanák, Hrnko, Brezničan. Tréner E. Pagáč.
Zostava Nitra B: Šípoš – Fábry, Macho, Fabiš, Lola, Galko, Ďurek, Záhon (90. Kinče),
Šurnovský, Zelenka, Gužík. Tréner A. Štefanka.

Zdvihnutý prst v 60. minúte, kedy gól hostí hlavou po rohovom kope rozhodca pre útočný faul neuznal. O pár minút však Púchovčania zlyhali pri ďalšej štandardnej situácii a Nitra ich pripravila o ďalšie dva body. Foto: M. Podmaník.

1. Borčice 16 12 2 2 42:16 38
2. Dubnica 16 11 4 1 30:6 37
3. N. Zámky 16 11 2 3 28:15 35
4. L. Rovne 16 10 3 3 26:15 33
5. D. Streda B 15 9 2 4 27:14 29
6. Trnava B 16 9 0 7 33:15 27
7. Zl. Moravce B 16 8 2 6 35:31 26
8. Gabčíkovo 16 6 6 4 28:21 24