Futbalisti MŠK Púchov pokračujú vo víťaznom ťažení

306
Futbalisti MŠK Púchov (v bielom) zdolali v dohrávanom stretnutí záverečného kola Gabčíkovo 2:0. Asistenciu pri prvom góle si pripísal mladý Buček (s loptou), po ktorého prihrávke otvoril skóre Marek Gajdošík.

TIPOS III. LIGA MUŽI
MŠK Púchov – Gabčíkovo 2:0 (2:0)
Púchovčania v predohrávanom stretnutí záverečného 38. kola tretej ligy začali ako z partesu a oneskorenci úvodný gól nestihli. Už v druhej minúte sa futbalistom MŠK vyplatilo dôsledné sledovanie lopty, vystihli laxnú rozohrávku súpera, mladý Buček naservíroval loptu presne na nohu Gajdošíka, ktorý do opustenej bránky bez problémov skóroval – 1:0.
V 20. minúte mali tutovku hostia, keď po nečakane rozohranom priamom kope Bódis hlavou zakončoval nedôrazne a domáci brankár Strelčík nemal s jeho strelou problémy. Oveľa viac práce mal Strelčík o päť minút neskôr, keď si poradil s nepríjemným priamym kopom Belkovicsa, ktorý vytlačil spod brvna na roh. V 28. minúte mohol vedenie Púchovčanov zveľadiť Sibanda, v pokutovom území však až príliš dlho otáľal so strelou. Vynahradil si to už o minútu neskôr, keď po krídle unikol Gajdošík a jeho presný center zasunul Sibanda opäť do prázdnej bránky – 2:0. Vzápätí hosťujúci Huszár vo výhodnej pozícii strelecky zlyhal, na druhej strane desať minút pred koncom prvého polčasu Gajdošík z uhla minul bránku. Dve minúty pred koncom polčasu si urobil výlet do pokutového územia Riška, domáci obranca však jeho center v poslednej chvíli upratal do bezpečia pred Gajdošíkom.

Druhý polčas začali Púchovčania vlažne a v 53. minúte mohli hostia streliť kontaktný gól. Výborný Strelčík v domácej bránke však vyrazil Belkovicsov pokutový kop. Futbalisti MŠK potom kontrolovali priebeh stretnutia, hosťom toho veľa nedovolili. Naopak, štvrť hodinu
pred koncom stretnutia mohol zvýšiť Valašík, no Pilátovu prihrávku poslal trestuhodne nad bránku. Góly: 2. Marek Gajdošík, 29. Sibanda.

Rozhodoval Santa, ŽK: Kubik, Boráros, 100 divákov.
Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Riška, Vanák, Brezničan, Gamboš, Buček, Svorada (55. Kopiš), Valašík (87. Luhový), Sibanda (84. Kingsley), Pilát, Marek Gajdošík.
Tréner E. Pagáč.
Zostava Gabčíkova: Cighard – Cingel, Bódis, Modrovics (76. Šándor), Malý, Belkovics, Klempa, Trabalík (80. Englman), Huszár, Kubik, Boráros. Tréner G. Straka.

Ostatné výsledky 38. kola:
Šurany – Veľký Meder  0:3, Dunajská Streda B – Galanta 2:1, Šaľa – Nové Zámky 0:1, Komárno – Zlaté Moravce/Vráble B 1:1, Beluša – Lednické Rovne 0:2, Topoľčany – Dubnica 0:1

Galanta – MŠK Púchov 1:2 (1:1)
Podobne ako v stredajšom domácom stretnutí s Gabčíkovom, aj v Galante vyšiel futbalistom MŠK Púchov úvod stretnutia. Vedenia sa ujali zhodou okolností rovnako v druhej minúte, kedy domáca obrana trestuhodne zabudla na osamoteného Brezničana, ktorý po štandardnej situácii poslal hostí hlavou do vedenia – 0:1. Domáci evidentne pridali a už v siedmej minúte mohli vyrovnať, no obrana Púchova tečovala Kočišovu strelu tesne mimo bránky. O dve
minúty neskôr však už bola snaha domácich o vyrovnanie korunovaná úspechom. Po peknej kolmej akcii sa dostal k lopte Baša, obišiel gólmana Letka a vsietil vyrovnávajúci gól – 1:1. V prvom polčase si mužstvá vyložené príležitosti už nevypracovali , hrozili väčšinou iba zo štandardných situácií. Púchovčania mohli ísť do vedenia v závere prvého polčasu, Riškova strela spoza šestnástky však letela tesne nad bránku. Druhý polčas začali aktívne domáci, Púchovčanov do šancí nepúšťali. K ohrozeniu púchovskej bránky sa však dostali iba raz, keď
Prágai z priameho kopu tesne minul hornú konštrukciu bránky. Futbalisti MŠK hrozili po rýchlych protiútokoch. Po jednom z nich sa v 73. minúte Kopiš „preštrikoval“ domácou obranou a prízemnou strelou rozhodol o víťazstve hostí. Domáci sa už proti koncentrovanej obrane MŠK nepresadili.

Góly: 9. Baša – 2. Brezničan, 73. Kopiš.
Rozhodoval Šandrik, bez kariet, 150 divákov.
Zostava Galanty: Stránsky – Madarász, Eliáš, Mišura (83. Trhaj),Lenárt, Jakabovič, Prágai, Revák, Čapkovič (78. Jakubjak), Baša, Kočiš. Tréner T. Meszlényi.
Zostava MŠK Púchov: Letko – Riška, Marek Gajdošík, Buček (56. Kopiš), Svorada (61. Valašík), Sibanda, Gamboš (89. Luhový), Vanák, J. Pilát, Zavadzan, Brezničan.

Ostatné výsledky 33. kola: Veľký Meder – Veľké Ludince 2:2, FC Horses – Topoľčany 5:0, Prievidza/Handlová – Gabčíkovo 2:0, Nové Zámky – Beluša 2:2, Dubnica nad Váhom – Lednické Rovne 0:2, Nemšová – Komárno 3:1, Šurany – Šaľa 2:1, Zlaté Moravce B

Kto s kým v 3. TIPOS lige
Program 34. kola: MŠK Púchov – FC Baník Horná Nitra (18. 6. o 17.00), Dunajská Streda B – Zlaté Moravce/Vrábel B, Gabčíkovo – Dubnica nad Váhom, Lednické Rovne – Nemšová, Beluša – Galanta, Topoľčany – Veľký Meder, Veľké Ludince – Nové Zámky, FC Neded – FC Horses, Komárno – Šurany, Šaľa má voľno