Futbalisti MŠK Púchov si napravili chuť i skóre

326
Sibanda v púchovskom červenom drese sa síce v sobotu do streleckej listiny nezapísal, no svojou neutíchajúcou bojovnosťou mal rovnako podiel na hladkom víťazstve futbalistov MŠK Púchov nad Šaľou.

FUTBAL – 3. LIGA MUŽI

MŠK Púchov – Šaľa 5:1 (4:1)
V domácom stretnutí so Šaľou chceli Púchovčania nadviazať na povinné víťazstvo v predchádzajúcom kole v Topoľčanoch a podarilo sa im to dokonale. Začali ako z partesu a tohtoročným rekordne rýchlym gólom poslal futbalistov MŠK do vedenia už po 14 sekundách nádhernou strelou spoza šestnástky do horného rohu hosťujúcej bránky J. Pilát – 1:0.
Šokovaní Šaľania mohli druhýkrát inkasovať o desať minút neskôr, kedy Gajdošík po rýchlom úniku mieril len niekoľko milimetrov vedľa hosťujúcej bránky. V druhom góle však už Gajdošík prsty mal. Po jeho tvrdej tečovanej strele v 22. minúte sa lopta odrazila od
tyče a pohotový Hrnko ju „upratal“ do siete – 2:0. Potom sa osmelili aj hostia, niekoľkokrát nebezpečne podkúrili domácej obrane. Presnú mušku nemal Savič, Hercehg neuspel v pokuse o individuálny prienik púchovskou obranou a po priamom kope Šale mieril
Galbavý hlavou nad domácu bránku. Hostia neskórovali, a tak sa k slovu dostali opäť Púchovčania.
V 32. minúte Gajdošík potiahol loptu po krídle, na jeho center hosťujúci obrancovia nedočiahli a Pilát nemal problém poslať loptu tretíkrát do súperovej siete – 3:0. Po treťom góle hostia opäť zvýšili obrátky, Herceg však mieril iba do žrde a Kochanovu dorážku
domáci brankár Pilný zázračne vyrazil. Šaľania sa predsa len dočkali zníženia, keď osem minút pred koncom prvého polčasu Galbavý peknou strelou od žrde znížil – 3:1. O ďalších šesť minút už ale Púchovčania opäť viedli trojgólovým rozdielom, keď Kopiš dorazil do siete vyrazenú loptu po Pilátovej strele – 4:1. V druhom polčase upadla hra do priemeru, šancu mal v 54. minúte Sibanda, mieril však vedľa. O desať minút neskôr dopadol rovnako aj Hrnkov pokus.
Dvadsať minút pred koncom stretnutia Kvaššay šikovne vypichol loptu brankárovi, no následná prihrávka na Gajdošíka bola nepresná. Keď v 74. minúte spálil tutovku po individuálnom prieniku hosťujúci Hercegh, potvrdilo sa otrepané nedáš – dostaneš. Na
druhej strane napriahol ku strele z hranice pokutového územia Hrnko a tečovaná strela skončila v sieti – 5:1. Púchovčania chceli skóre ešte zveľadiť, no ich snaha nebola úspešná. V závere stretnutia sa pokúšal zahrať efektné nožničky domáci Gáborík, ktorý však zasiahol kopačkou hosťujúceho Galbavého. Ten stratil nervy a Gáboríka na zemi udrel do tváre. Rozhodca najskôr obom udelil žlté karty, po intervencii asistenta
rozhodcu však Galbavému ukázal červenú.

Góly: 1. a 32. J. Pilát, 22. a 75. Hrnko, 43. Kopiš – 37. Galbavý.
Rozhodoval Patrovič, ŽK: Brezničan, Gáborík, ČK: 85. Galbavý,150 divákov.
MŠK PÚCHOV: Pilný – Riška, Haviar (66. Gáborík), Marek Gajdošík, Kopiš (55. Kvaššay), Sibanda (80. Mynář), Vanák (79. Hrančík), J. Pilát, Hrnko, Zavadzan, Brezničan. Tréner E. Pagáč.
ŠAĽA: Masár – Kudry, Szalay (55. Trivan), Jurík (70. Oláh), Herceg, F. Prúčny (79. R. Prúčny), Kochan, Ďatko, Galbavý, Savič, Stankovič (63. Surányi). Tréner M. Mrllák

Trnava B – Led. Rovne 2:1 (1:1)
Góly: 22. Magdolen, 56. Gombala – 25. Detko (11 m.). R. Bezák, ŽK: T. Vantruba, M. Oravec, Neštrák – D. Kollár, Chmelík, 100 divákov.
Trnava B: Horváth – Gombala, Krneta, Juhás, Nemček – M. Oravec, Pavlovčík – Čeredničenko (90. M. Kollár), Magdolen (87. Neštrák), Jašúrek (90. Martinko) – T. Vantruba. Tréner V. Ekhardt.
L. Rovne: Bačík – Ďurovec, Híreš, T. Púček, D. Kollár – Chmelík, Krištof – Pišta (84. Červený), Buček (84. Poláček), Lipták – Detko. Tréner M. Púček.

Nemšová (Horovce) – Borčice 0:3 (0:1)
Góly: 84. a 86. Demjan, 39. Hanzel. R Gašparovič, ŽK: L. Zapotoka, 250 divákov.
Nemšová (Horovce): Žilka – Mihaljevič (62. Antol), Olijnyk (66. Marman), Kingsley,
Körmendy (79. Valašík), Radenovič, Čiernik, Dabetič, Mujkoš (85. Balocký), L. Zapotoka,
Kucharík. Tréner J. Kamenčík.
Borčice: Bobot – Hanzel, Chynoradský, Mravec, Petruš, Siva, Náther (85. L. Slávik), Barčík, Zuziak (87. Mačina), Novák, Demjan (89. E. Le Giang). Tréner Š. Bakoš.

Beluša – FC Nitra B1:1 (1:1)
Góly: 15. Mikuška – 25. Záhon. R Sárai, ŽK: M. Gorelka – Galko, Dunda, Zelenka, ČK: 60. Dunda (N), 200 divákov.
Beluša: Ciesar – P. Gažo, R. Rosina, Schiszler, J. Martinka, Ďuriš (77. Kršák), Hrenák, Novisedlák, Mikuška (66. F. Vavrík), A. Bielik (46. P. Gajdošík), M. Gorelka. Tréner P. Meluš.
Nitra B: Kolmokov – Galko, Ďurek, Dunda, Záhon, Šurnovský, Kinče, Zelenka, Homola, Gužík, Rybanský. Tréner A. Štefanka.

Ostatné výsledky: Bánovce – Prievidza 0:1 (0:0), Nové Zámky – Topoľčany 4:0 (2:0), Dubnica – DAC B/Vrakúň nehrali pre nespôsobilý terén, ViOn B Vráble – Gabčíkovo odložili na 8. 11., V. Ludince – Galanta odložili

1. Borčice 14 11 1 2 37:14 34 (+16)
2. Dubnica 13 10 3 0 24:4 33 (+15)
3. Nové Zámky 14 9 2 3 24:14 29 (+5)
4. Led. Rovne 14 8 3 3 20:13 27 (+6)
5. Trnava B 14 8 0 6 25:12 24 (0)
6. DAC B 13 7 2 4 24:14 23 (+5)
7. Gabčíkovo 13 6 4 3 25:17 22 (+1)
8. Zl. Moravce 13 7 1 5 27:26 22 (+1)