HOKEJ: Púchovčania si poradili s nebezpečnými Levicami

296
Kapitán Púchovčanov Milan Furo (v strede) má skúsností na rozdávanie. Po zápase s Levicami mohol byť spokojný. Foto: Miroslav Mikáč.

II. liga muži
7. kolo: MŠK Púchov – HK Levice 6:2 (1:1, 3:0, 2:1), 5. Pšurný (Zúbek, Hrušík), 25. Mikuš (Hrušík), 25. Paliesek (Flašík, Bednár), 39. Zúbek (Hrušík), 54. Hrušík (Mikuš, Zúbek), 54. Zemko (Bajtala)
Strely na bránku: 50/27, Presilovky: 7/3 – 5/0, Rozhodovali: Lesay, Nosek, Hodoň, 285 divákov
Zostava MŠK Púchov: Baštuga – Kvocera, Mikuš, Flašík, Bednár, Lukáč, Haluška, Mihula – Hrušík, Pšurný, Zúbek, Brandis, Paliesek, Furo, Zemka, Panáček, Bajtala, Stanislav. Tréner – Branislav Okuliar.

Púchovčania sa po prvej tohtoročnej prehre v súťaži rýchlo rehabilitovali a odprevadili nepríjemné Levice domov s prehrou rozdielom triedy. V prvej tretine síce ešte nedokázali nájsť dokonalý recept na precíznu obranu Levičanov, prekonať ich brankára dokázal iba Pšurný hneď v piatej minúte. Po nerozhodnej prvej tretine rozjasali domáci tribúny hneď
dvakrát v 25.minúte, kedy najskôr Mikuš strhol vedenie na stranu MŠK a v tej istej minúte ho zveľadil na dvojgólový rozdiel Paliesek. Keď tesne pred koncom druhej tretiny zvýšil Zúbek na 4:1, bolo o víťazovi prakticky rozhodnuté. V záverečnej tretine ešte dvomi
zlepenými gólmi poistili domáce víťazstvo Hrušík a Zemko.

Ostatné výsledky 7. kola:
Osmos Bratislava B – Prievidza 2:5, Senica – Partizánske 5:7, Ružomberok – Dynamax Nitra 2:3, Dolný Kubín – Budapešť 2:0

1. MŠK Púchov 7 6 0 0 1 43:19 18
2. Partizánske 7 4 2 0 1 36:21 16
3. Dynamax NR 7 5 0 0 2 26:26 15
4. D. Kubín 7 4 1 0 2 21:20 14
5. Levice 7 4 0 1 2 30:17 13
6. Osmos BA B 7 3 0 2 2 22:23 11
7. Prievidza 7 3 0 0 4 26:38 9
8. Budapešť 7 2 0 0 5 23:28 6