Futbalisti MŠK vstúpili do bojov o záchranu víťazne

121

MŠK Púchov – ŠK Slovan Bratislava B 4:3 (2:0)

Góly: 18. Martinček, 31. Straňák, 49. Krčula, 88. Mráz – 52. Schlosár, 76. Schlosár, 79. Mišovič
ŽK: Krčula, Majdan, Straňák – Veličkovič, Habodasz, Haramia, rozhodcovia: Micheľ – Poracký, Špivák

Futbalisti MŠK Púchov odštartovali jarné boje o záchranu v súťaži už v piatok proti súperovi, ktorého mali v tabuľke druhej ligy „na dostrel“. A keď po päťdesiatych minútach viedli domáci trojgólovým rozdielom, zdalo sa, že v plnom bodovom zisku im nič neskomplikuje. Opak bol však pravdou, hostia vyrovnali a plný bodový zisk Púchovčanom zabezpečil až dve minúty pred koncom Patrik Mráz.

Po vyrovnanom úvode stretnutia prevzali iniciatívu domáci futbalisti a ich aktivitu korunoval v 18. minúte vedúcim gólom Martinček – 1:0. Domáci ani po góle nepoľavili a v 31. minúte pridal Straňák druhý gól MŠK Púchov – 2:0. Púchovčania mali netradične dobrý vstup aj do druhého polčasu a už po necelých štyroch minútach pridal Krula tretí gól – 3:0. V tej chvíli sa zdalo, že otázkou už bude len to, koľko Púchovčania mladým Bratislavčanom nadelia.
Hostia však nerezignovali. Naopak, už tri minúty po treťom góle Púchova nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý hosťujúci Schlesár premenil – 3:1. Po góle sa hra vyrovnala, rezerva Slovana sa snažila vsietiť ďalší gól. Púchovčanom sa však aj po trojnásobnom striedaní darilo eliminovať gólovú snahu hostí. Záverečná štvrťhodina bola poriadne divoká a veľa nechýbalo, aby Púchovčania prišli o dva body. Najskôr v 76. minúte Schlesár svojim druhým gólom znížil na 3:2 a o tri minúty neskôr striedajúci Mišovič vsietil vyrovnávajúci gól – 3:3. Slovan následne v snahe udržať cennú remízu vystriedal troch hráčov. Púchovčania však nespanikárili a i keď do konca stretnutia už mnoho času nezostalo, odhodlane kráčali za plným bodovým ziskom. Dočkali sa necelé tri minúty pred koncom, kedy Patrik Mráz zariadil dôležité víťazstvo Púchova – 4:3.

Stretnutie okrem iného prinieslo dva rozhodujúce momenty. Prvý – negatívny je, že si domáci nechali zobrať trojgólové vedenie. Druhý – potešiteľný je, že v sebe našli silu strhnúť víťazstvo na svoju stranu. A to sa v jarnej časti často nestávalo. Pred ďalšími dôležitými bojmi o záchranu je to pozitívne poznanie. Futbalisti MŠK Púchov po výhre preskočili svojho súpera v tabuľke, poskočili o dve priečky, predstihli aj Bradejov. Rozdiely sú však minimálne…

Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Majdan, Straňák, Da Silva, Mráz, Kapusniak (84. Kopiš), Michlík, Holáň (70. Hundák), Martinček (57. Púcheľ), Krčula, Holiš (70. Ullman)
Zostava Slovan Bratislava B: Chudík – Čech, Laczkó, Radulovič-Veličkovič, Baláž, Hornyak, Habodasz, Jackuliak, Kušník, Haramia, Schlosár, striedali Nikitin, Raffay, Mišovič, Tóth, Mičák
Ostatné výsledky 18. kola:
Šamorín – Humenné 1:1, Petržalka – Žilina B 0:1, Skalica – Námestovo 2:0, Komárno – Bardejov 0:0, Dubnica nad Váhom – Trebišov 0:1, Podbrezová – Banská Bystrica 2:0, Košice – Rohožník 4:0

1. Podbrezová 18 14 1 3 41:14 43
  2. B. Bystrica 18 12 4 2 36:14 40
  3. Skalica 18 12 3 3 25:8 39
  4. Komárno 18 11 5 2 32:15 38
  5. Košice 18 11 2 5 43:20 35
  6. Humenné 18 10 5 3 20:13 35
  7. Petržalka 18 8 4 6 33:19 28
  8. Šamorín 18 8 2 8 32:30 26