Muži v závere základnej časti dvojciferne

158

MŠK Púchov – HK 91 Senica 10:1 (4:0, 2:1, 4:0)

Góly: 2. Hudík (Šedivý, Deneš), 3. Zemko (Hajský), 14. Hajský (Zemko), 20. Božik (Luhový), 24. Hajský (Zemko, Minárik), 25. Božik (Zúbek, Minárik), 41. Brňák (Minárik), 47. Vladimirov (Kvocera), 58. Urban (Deneš), 60. Urban (Vladimirov, Putala – 35. Gergel (Demjan)
Strely: 57:20, presilovky: 4/2 – 4/0, oslabenia: 4/0 – 4/2, rozhodcovia: Čahoj, Makúch, Drblík, 202 divákov

V záverečnom stretnutí základnej časti druhej hokejovej ligy boli proti poslednej Senici (po odstúpení Lučenca) domáci vysokým favoritom. Prvenstvo po základnej časti však Púchovčanom zabezpečovalo iba víťazstvo v riadnom hracom čase. Hokejisti MŠK Púchov si však tlak nepripustili a od úvodnej minúty ukazovali, kto bude pánom na ľadovej ploche. Do vedenia poslal Púchovčanov už po necelých dvoch minútach Hudík, o minútu neskôr zvyšoval Zemko na 2:0. A keď ešte do konca prvého dejstva pridali ďalšie dva góly Hajský a Zemko, bolo v podstate o víťazovi rozhodnuté. Púchovčania pokračovali aj v druhej tretine v nátlakovej hre, ďalšími gólmi Hajského a Božika zvýšili už na 6:0. Potom sa síce Záhorákom podarilo streliť gól, no záverečná tretina sa už opäť niesla v znamení drvivého tlaku Púchova. Ďalšie góly pridali Brňák, Vladimirov a dva Urban, a tak si hokejisti MŠK Púchov pripísali na svoje konto ďalšie dvojciferné víťazstvo. Zabezpečili si tak prvenstvo v tabuľke po základnej časti, v play-off vyzvú štvrtý celok východnej skupiny druhej ligy – rezervu Liptovského Mikuláša. Štvrťfinále play-off odštartujú Púchovčania na domácom ľade už tento týždeň. Štvrťfinále sa hrá na tri víťazné zápasy.

Zostava MŠK Púchov:
Kubiridžák – Brňák, Božik, Zúbek, Minárik, Luhový – Hajas, Hudík, Deneš, Šedivý, Kanaet – Haluška, J. Pobežal, Zemko, Húska, Hajský – Kvocera, Vladimirov, Urban, Putala, Pojezdal, tréner J. Zavadil
Ostatné výsledky 9. kola:
Dolný Kubín – Piešťany 2:3, Partizánske – Detva – odložené, Hamuliakovo malo voľno