Futbalový turnaj veteránov

218

Na sviatok Zjavenia Pána, alebo ak chcete Troch kráľov, v sobotu 6.1.2024 sa presne po roku vo futbalovej hale STC uskutočnil už možno povedať tradičný futbalový turnaj veteránov, za účasti troch klubov Starí páni Púchova, Old Boys Bratislava a Starí páni Sverepec. Odohrali sa tri vzájomné zápasy účastníkov, v ktorých hráčom ani pribúdajúce roky nič neubrali z futbalového kumštu a nechýbala ani síce skromná, ale vďačná divácka podpora z tribúny.

Výkony hráčov boli podobné tým spred viacerých rokov, samozrejme s výhodou menšieho ihriska (50x30m) v hale a kratšieho hracieho času 2×15 minút. Aj keď v tomto turnaji poradie tímov nie je podstatné: prvý skončil Púchov, ktorý vyhral obe stretnutia (s BA 5:3, so Sverepcom 5:0), druhý skončil tím zo Sverepca s jedným víťazstvom (s BA 3:0) a tretí skončil tím BA. Na záverečnom vyhodnotení odovzdal hlavný organizátor turnaja p. Stanislav Solík trofej turnaja „Putovnú nohu“ pre najlepšieho strelca Ľubomírovi Luhovému.

Pri kvalitnom občerstvení bol potom čas aj na priateľské rozhovory plné spomienok… A záver ? Všetci sa opäť zhodli na tom, že táto tradícia bude pokračovať a tešia sa, že o rok sa stretnú znova.

Pavel Melišík