Futbalový turnaj veteránov…

1748

Na sviatok Troch kráľov 6.1.2023 sa vo futbalovej hale STC uskutočnil futbalový turnaj veteránov s prívlastkom medzinárodný za účasti troch klubov Starí páni Púchov aj s hosťujúcimi z Považskej Bystrice a Dubnice, Old Boys Bratislava a Old Boys Bojszowy z Poľska. Odohrali sa tri vzájomné zápasy účastníkov, v ktorých hráčom rokmi „redukovaná rýchlosť, či nízka hmotnosť“ nič neubrali z futbalového kumštu a potešili aj skvelé výkony brankárov, samozrejme nechýbala ani klasická nespokojnosť s výkonom rozhodcu a nechýbala, ani síce skromná, ale vďačná divácka podpora z tribúny .

Výkony hráčov boli podobné tým spred viacerých rokov, samozrejme s výhodou menšieho ihriska (50x30m) v hale a kratšieho hracieho času (2x20minút)… Aj keď v tomto turnaji poradie tímov nie je až také podstatné: prvý skončil Púchov, ktorý vyhral obe stretnutia (s BA 7:2, s PL 8:2), druhý skončil bratislavský tím s jedným víťazstvom (s PL 5:4) a tretí bol poľský tím bez bodu. Za organizačné zabezpečenie turnaja patrí vďaka p. Stanislavovi Solíkovi. Trofej turnaja „Putovnú nohu“ pre najlepšieho strelca dostal Robo Demjan.

Okrem futbalových zápolení bol dostatok času aj na priateľské rozhovory plné spomienok… A záver ? Všetci sa zhodli na tom, že táto tradícia bude pokračovať a tešia sa, že o rok sa stretnú znova.

Pavel Melišík