Víťazstvá volejbalistov juniorov a kadetov

146

Vytýčené ciele ktoré sme si stanovili v kategóriách kadetov a juniorov, t.j. vybojovať postup na záverečné turnaje MSR 2022/23 sú síce náročné, ale v súčasnosti čoraz viac reálne, nakoľko sú naše družstvá v polovici prebiehajúcich súťaží v tabuľke na postupových miestach.

Družstvo juniorov nastúpilo v poslednom dvojstretnutí na „horúcej“ pôde proti družstvu VK Junior 2012 Poprad, ktoré je jedným z hlavných adeptov na postup na MSR. Po výbornom výkone naše družstvo zvíťazilo v oboch zápasov 3:1 (-17,-23,21,-17) a 3:2 (22,-22,-16,18,-10), keď sme v druhom zápase tajbrejku zvíťazili presvedčivo 15:10. Víťazstvá sú o to cennejšie, že sa nám zranili hneď dvaja hráči, Jánoško Matej a Pivko Marek, čo skomplikovalo cestu za víťazstvami. Nastúpili aj naši odchovanci, ktorí sú momentálne na hosťovaní v extraligovom Komárne – Gabko Emil a Turčáni Matej. Najbližšie dvojstretnutie odohrá naše družstvo na domácej palubovke 29. januára proti družstvu VolleyTeam Prievidza.

Družstvo kadetov odohralo posledné dvojstretnutie na domácej palubovke proti družstvu VK Spartak UJS Komárno a zvíťazilo v oboch zápasoch hladko 3:0 (10,9,18) a 3:0 (16,20,11). Zápas poslúžil ako príprava na ťažšie stretnutia a zároveň aj ako príležitosť pre mladších hráčov. Oporami boli Mazák Mário, Križák Michal, Jánoško Štefan, či Žiačik Samuel, ale tiež mladší hráči zaradený do reprezentačného družstva U17 Prokop Rado a Ďurček Lukáš, ktorí ešte pôsobia aj v družstve starších žiakov. Ďalšie dvojstretnutie sa odohrá 15.januára v Nitre na palubovke VK Slávia SPU Nitra.

Ivan Štefko