Galavečer Osobnosť športu mesta Púchov 2022

492

Slávnostný galavečer venovaný oceňovaniu osobností športu mesta Púchov sa uskutočnil v priestoroch Divadla Púchov v sobotu 17. septembra 2022. Večerom sprevádzal moderátor Slávo Jurko. V nasledovných kategóriách boli ocenení:

Volejbal: Karol MOŠKO, Vladimír ŽIAK, Ivan ŠTEFKO, Štefan MARINIČ, Róbert HUPKA, František BOŽOK, Ing. Ján KAŠŠOVIC – in memoriam.

Hokej: Peter BERČÍK, Miroslav PAPAN, Milan FURO, Libor FIALA, Ing. Miroslav LAKO – in memoriam.

Futbal: Jozef STRELČÍK, Ján HUDEC, Jozef ŠURAN, Pavol HOLEŠČÁK, Stanislav MRÁZ, Patrik MRÁZ, Ladislav BURIAN, Vladimír KAVECKÝ, Ján JOZEFOVIČ, Štefan KRAČUNÍK, Emil HYŽÁK – in memoriam.

V kategórii Športovci z iných športových disciplín boli ocenení: Peter VELITS, Martin VELITS, Július BRADÁČ, Alexander VAJDA, Ivan HYŽÁK, Mgr. Ivan FAKTOR, Jaroslav HACHLINEC, Kamila SOBOLČÍKOVÁ, Marián MJARTAN, Silvester JURÁČEK, Marián PREKOP, Ivan KROŠLÁK, Vladimír KROŠLÁK, Rudolf LUHOVÝ, Ladislav HORŇÁK, Viktor VETEŠKA, JUDr. Viliam VETEŠKA – in memoriam.

V kategórii Osobnosti, ktoré sa pričinili o rozvoj športu v meste Púchov, boli ocenení: Radoslav PROKOP, Miroslav PALÁT, Tomáš SUROVČÁK, Ľuboš ZAŤKO, Ján KOVÁČIK, Ing. Jozef VOZÁR, Ing. Libor MIŠÁK, Ing. Marián KURTIN, Ing. Ladislav ROSINA, Ing. Anton JURIGA, Igor KRIŠTOFÍK, Ing. Marián HANTÁK, Marián CHOVANEC, Dr. h. c. Ing. Štefan ROSINA, Ing. Miroslav ROSINA, Vlastimil ŠAMÁNEK – in memoriam.

Viceprimátor Lukáš Ranik pre Púchovské noviny o akcii povedal: „Púchovský športový galavečer sme plánovali s pani primátorkou Katarínou Henekovou niekoľko rokov, nakoľko futbal oslávil 100 rokov existencie v meste Púchov už v roku 2020. Avšak celosvetová pandémia naše plány prekazila. Našťastie pandémia koronavírusu je za nami a už neplatia na spoločenské podujatia v interiéri žiadne opatrenia, preto sme mohli na takomto športovom galavečeri intenzívne pracovať počas celého roka. Spojili sme tri naše športy, ktoré prostredníctvom MŠK Púchov zastrešuje mesto Púchov. Ako som spomínal futbal oslávil stovku, hokej v našom meste oslavuje 75 rokov a volejbal v Púchove 50 rokov. Za každý šport sme ocenili výrazné osobnosti, ktoré sa buď v minulosti alebo súčasnosti podieľali na rozvoji týchto športov. Samozrejme sme pridali aj individuálne športové osobnosti a ľudí, ktorí už nie sú bohužiaľ medzi nami, ale zapísali sa zlatými písmenami do histórie podpory športu v meste a dostali ocenenie in memoriam. Poslednou a dôležitou kategóriu boli podporovatelia športu. A to ľudia, ktorí sa v minulosti podieľali na výstavbe nášho krásneho športového areálu či podpore športu a ľudí, ktorí šport v našom meste podporujú aj v súčasnosti. V tomto smere bezprecedentnú podporu športu v meste priniesol Ing. Štefan Rosina,Dr.h.c.  a som veľmi rád, že si ocenenie prevzal osobne a užil si spolu s nami premiérový športový galavečer v našom meste, s ktorým určite v budúcnosti budeme pokračovať. V Púchove sú ďalšie športové osobnosti, ktoré si určite zaslúžia naše poďakovanie a ocenenie, avšak na prvý krát sa nedá oceniť všetkých.“

S. Flimmel, foto: Laura Krošláková