Polícia informuje

345

Krajské cesty boli bez obetí, od začiatku roka ich je 19

Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja sa v 37. kalendárnom týždni stalo iba 17 dopravných nehôd. Nikto pri nich neprišiel o život, ťažké zranenie utrpeli dve osoby. Od začiatku roka sa na cestách Trenčianskeho kraja stalo 745 dopravných nehôd, čo je o 33 menej, ako v rovnakom období minulého roka. Zomrelo pri nich 19 ľudí, čo je o troch viac, ako v rovnakom období minulého roka. Ťažké zranenie utrpelo od začiatku roka na krajských cestách 54 osôb, čo je o 12 viac, ako v rovnakom období roku 2021. Na slovenských cestách sa v tomto roku stalo 8692 dopravných nehôd (medziročný nárast o 313). O život pri nich prišlo už 176 osôb, čo je o 30 viac, ako v rovnakom období roku 2021. Pri nehodách sa ťažko zranilo 615 osôb (medziročný nárast o sedem). Najviac obetí si tento rok vyžiadali cesty Košického samosprávneho kraja, kde pri dopravných nehodách prišlo o život 28 ľudí. Najmenej obetí dopravných nehôd (18) má v tomto roku Žilinský samosprávny kraj.

Ženu ohrozoval nožom, vyhrážal sa jej smrťou

Žena z Púchovského okresu prežívala posledné dni chvíle strachu o svoj život, keď odchádzala a prichádzala domov zo zamestnania. Jej vlastný manžel sa jej mal opakovane vyhrážať zabitím, pričom jeho agresivita sa zo dňa na deň stupňovala. Jeho konanie vyvrcholilo minulý týždeň, keď prišiel za svojou manželkou do práce. Tam jej mal vulgárne nadávať, vyhrážať sa jej a následne odísť. Neskôr jej mal telefonovať a povedať, že ju zabije, načo žena hovor s ním ukončila. Muž sa mal však s nožom v ruke vrátiť za svojou manželkou do práce a postaviť sa oproti predajnému okienku pokladne, za ktorým v tom čase sedela. Opakovane mal na ňu kričať, že ju zabije a cez otvor v okienku prestrčiť ruku, v ktorej držal nôž a zahnať sa na ženu. Čepeľou noža jej v oblasti goliera roztrhol tričko. K zraneniu ženy našťastie nedošlo. Následne sa muž dostal k manželke, posadil sa oproti nej na stoličku, pričom v ruke stále držal nôž a opakoval, že ju zabije. Keď sa žena snažila zavolať na políciu, vytrhol jej mobilný telefón z ruky. V tom vošla do miestnosti jej kolegyňa, ktorá sa snažila muža upokojiť. Páchateľ nôž následne schoval a dovolil ženám opustiť miestnosť. Vystrašená žena oznámila konanie svojho manžela na polícii. Tá bezodkladne muža obmedzila na osobnej slobode a umiestnila do cely policajného zaistenia. S mužom bola vykonaná dychová skúška s výsledkom 1,46 promile alkoholu. Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Púchov vzniesol obvinenie 68-ročnému mužovi za prečin nebezpečné vyhrážanie. Po vykonaní procesných úkonov bude zároveň spracovaný podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby.
Obvinený si na rozhodnutie o väzbe počká v cele policajného zaistenia.

Zabezpečil plachtu

Mestských policajtov požiadali o pomoc z Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove. Na Ulici I. Krasku malo dochádzať pri rekonštrukcii domu k prášeniu a znečisťovaniu ovzdušia. Hliadka mestskej polície zistila, že oznámenie sa zakladá na pravde. Mestskí policajti našli na mieste pracovníkov, ktorí vyhadzovali do pripraveného kontajnera staré dosky. Zodpovedný pracovník hliadku informoval, že zabezpečia umiestnenie ochrannej plachty na kontajner, aby nedochádzalo k prášeniu.

Opilosť za 20

Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie z Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove o opitom mužovi, ktorý ležal na zemi na Komenského ulici. Odmietal ošetrenie i sanitku, ale zároveň nevládal ani chodiť. Hliadka našla na mieste muža z Púchova, ktorý bol evidentne pod vplyvom alkoholu. Mestskí policajti na mieste zistili jeho totožnosť. Muž sa dopustil priestupku proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta, mestskí policajti mu uložili blokovú pokutu vo výške 20 eur.

Zdroj: Prezídium PZ, KR PZ Trenčín, MsP Púchov