Gólová prestrelka v Třinci – pokračuje zimná príprava MŠK Púchov

109

Ďalšie dva prípravné zápasy majú za sebou muži futbalového klubu MŠK Púchov. V sobotu 4.2. si zmerali sily proti českému treťoligistovi ŠK Kvítkovice z Otrokovic. „Kvítkovčania“ nepredali kožu lacno. Prvý polčas boli rovnocenným súperom. Naši chlapci si vypracovali niekoľko zaujímavých streleckých príležitostí. Bohužiaľ ani jedna neskončila v sieti súpera. Radosť Púchovčanov prišla v druhom polčase, keď pavučinu v bránke Otrokovíc vymietol peknou strelou Lukáš Letenay. Do konca stretnutia sa už skóre nezmenilo a tak si odnášali z Moravy Púchovčania tretiu výhru v zimnej príprave.

V sobotu 11.2. si MŠK Púchov zmeral sily s českým druholigistom z FK Třinec. Naši chlapci inkasovali rýchly gól už v šiestej minúte. Do polčasu sa skóre nezmenilo. V druhom polčase sa opakoval scenár zo úvodu stretnutia – opäť sme na začiatku polčasu inkasovali a „oceliari“ zvýšili v 56. minúte na 2:0. Samozrejme v prípravných stretnutiach dostanú potrebnú minutáž všetci naši hráči, čo sa prejavilo aj na priebehu zápasu. V druhom polčase sme taktiež prestriedali a dokázali sme otočiť priebeh zápasu a skórovať trikrát za neuveriteľné štyri minúty! Dvakrát sa presadil náš stredopoliar Jakub Michlík a tretí gól vsietil Patrik Mráz. Zrazu mala posledná fáza zápasu úplne iný náboj. Oceliarom sa podarilo ešte vyrovnať a to 81. minúte našim bývalým hráčom, stopérom Dominikom Straňákom. Skóre stretnutia sa už nezmenilo a z Třinca sme odchádzali so zaslúženou remízou. Generálka pred štartom jarnej fázy druhej ligy nás čaká už túto sobotu 18. februára o 13. hodine proti treťoligistom z FK Častkovce na ich umelej futbalovej tráve.

Foto: FK Třinec

Radim Pobořil – posila MŠK Púchov pred jarnou časťou

Foto: MŠK Púchov

Radime, predstav sa v krátkosti našim fanúšikom a skús aj povedať niečo o svojej minulosti?

Je mi 20 let, hraju post středního defenzivního záložníka nebo středního obránce. S fotbalem jsem začínal ve Valašském Meziříčí, kde jsem prošel všemi kategoriemi až po U17. Poté jsem se přesunul do Zlína. Tam jsem se dostal přes U18 a U19 až do B-týmu, kde jsem odehrál jednu sezónu. Pak následoval návrat do Valašského Meziříčí.

Prišiel si k nám z českého klubu TJ Valašské Meziříčí a pôsobil si aj v Zlíne. Prečo si sa rozhodol práve pre púchovský MŠK?

Po působení ve Zlíně, kde jsem toho moc v dospělém fotbale neodehrál, jsem se vrátil do Valmezu, abych nasbíral potřebné zkušenosti a rozvíjel se dál. Což se povedlo a po půl roce přišla nabídka na 14-denní zkoušku do Půchova a nebylo o čem přemýšlet.

Ako sa ti páči v našom klube? Čo hovoríš na hráčsky káder a samotné fungovanie klubu? Musím říct, že se mi tu moc líbí. Máme tady vše co potřebujem na to, abychom hráli dobrý fotbal. S klukama v týmu jsme si sedli, je tady dobrá parta. S trenéry i s vedením jsem velice spokojený, vytvořili mi super podmínky pro to, abych tady odváděl co nejlepší výkony.

Lukáš Ranik