Gólová prestrelka v Třinci – pokračuje zimná príprava MŠK Púchov

107

Ďalšie dva prípravné zápasy majú za sebou muži futbalového klubu MŠK Púchov. V sobotu 4.2. si zmerali sily proti českému treťoligistovi ŠK Kvítkovice z Otrokovic. „Kvítkovčania“ nepredali kožu lacno. Prvý polčas boli rovnocenným súperom. Naši chlapci si vypracovali niekoľko zaujímavých streleckých príležitostí. Bohužiaľ ani jedna neskončila v sieti súpera. Radosť Púchovčanov prišla v druhom polčase, keď pavučinu v bránke Otrokovíc vymietol peknou strelou Lukáš Letenay. Do konca stretnutia sa už skóre nezmenilo a tak si odnášali z Moravy Púchovčania tretiu výhru v zimnej príprave.

V sobotu 11.2. si MŠK Púchov zmeral sily s českým druholigistom z FK Třinec. Naši chlapci inkasovali rýchly gól už v šiestej minúte. Do polčasu sa skóre nezmenilo. V druhom polčase sa opakoval scenár zo úvodu stretnutia – opäť sme na začiatku polčasu inkasovali a „oceliari“ zvýšili v 56. minúte na 2:0. Samozrejme v prípravných stretnutiach dostanú potrebnú minutáž všetci naši hráči, čo sa prejavilo aj na priebehu zápasu. V druhom polčase sme taktiež prestriedali a dokázali sme otočiť priebeh zápasu a skórovať trikrát za neuveriteľné štyri minúty! Dvakrát sa presadil náš stredopoliar Jakub Michlík a tretí gól vsietil Patrik Mráz. Zrazu mala posledná fáza zápasu úplne iný náboj. Oceliarom sa podarilo ešte vyrovnať a to 81. minúte našim bývalým hráčom, stopérom Dominikom Straňákom. Skóre stretnutia sa už nezmenilo a z Třinca sme odchádzali so zaslúženou remízou. Generálka pred štartom jarnej fázy druhej ligy nás čaká už túto sobotu 18. februára o 13. hodine proti treťoligistom z FK Častkovce na ich umelej futbalovej tráve.