Hokejisti MŠK Púchov úspešní vonku aj doma

142

2. hokejová liga muži

Dňa 4. februára MŠK Púchov hrali vonku s HO HAMIKOVO O.Z Hamuliakovo 1:6 (1:1, 0:1, 0:4), pričom pomer striel na bránku bol tiež výrazný 14:72. V prvej tretine skórovali najskôr náš Michal Luhový, potom dorovnal Ján Kovačič. V druhej tretine David Maniaček dal gól na 1:2. V poslednej tretine skórovali len Púchcovčania: Marek Scheuer, Boris Deneš, Patrik Ladecký a Matej Haluška.

V sobotu 11. februára hokejisti MŠK Púchov privítali doma mužstvo HK Delikateso Bratislava, ktoré porazili vysoko 7:3 (3:0, 2:1, 2:2) pri návšteve 173 platiacich divákov. Pomer striel na bránku bol 39:30. Púchovčania začali veľmi dobre a už po prvej tretine vyhrávali 3:0 (góly vsietili Marek Minárik, Dominik Kanaet a Boris Deneš). V druhej tretine najskôr súper znížil na 3:1, do konca tretiny Tomáš Hajský a Tomáš Brňák zvýšili na 5:1. V poslednej tretine Bratislavčania znížili na 6:3, aby 2 minúty pred koncom upravil Tomáš Kopáč na konečných 7:3.

Tabuľka nadstavbovej časti regionálnej skupiny D

1. Delikateso        11 9 0 0 2 54:32 27

2. MŠK Púchov   11 8 0 0 3 66:33 24

3. Partizánske       11 3 0 0 8 41:67 9

4. Hamuliakovo     11 2 0 0 9 33:62 6

Najbližšiu sobotu (18.2.2023) hrajú hokejisti MŠK Púchov vonku s mužstvom HK Partizánske. Fanklub cestuje autobusom do Partizánskeho (11 eur / osobu), záujemcovia sa môžu prihlásiť v kaviarni Korčula 37.

Tréning slovenskej reprezentácie U16

V dňoch 6.-7. februára zavítala na náš zimný štadión slovenská reprezentácia U16 na posledné tréningy pred odchodom na turnaj v Rige. Zverenci trénera Ivana Králika si zmerajú sily nie len s rovesníkmi z Lotyšska, ale aj s domácim výberom U17. Okrem dvoch domácich výberov si naša šestnástka tretíkrát v sezóne zmeria sily aj so Švajčiarmi. Na turnaji bude mať‘ zastúpenie aj náš klub MŠK Púchov. Ondrej Šály bude stáť v bráne a my mu želáme veľa úspešných zákrokov.

Zdroj: hockeyslovakia.sk, OZ Draci Púchov