Halový turnaj dorastencov korisťou Púchovčanov

1469
Radosť Púchovčanov z gólu

Púchovské mládežnícke tímy si spestrili vianočné obdobie ďalším futbalovým halovým turnajom pod záštitou MŠK Púchov. V konkurencii troch tímov Púchova, Borčíc a Považskej Bystrice sa z triumfu tešil domáci výber hráčov narodených v roku 1996.  

Na podujatí si v ostrom zápasovom tempe zahralo až 26 púchovských mladíkov narodených v rokoch 1996 – 1998. Bez straty bodu a len s tromi inkasovanými gólmi prešiel turnajom tím Púchov „1996,“ zložený stále len z 19-ročných hráčov, ktorí však už zbierajú skúsenosti v mužskom futbale. Spomedzi tímu víťazov bol vyhlásený aj najlepší brankár podujatia, ktorým sa stal Kristián Strelčík.

Dva ďalšie výbery púchovských starších dorastencov, rozdelených podľa ročníku na Púchov „1997“ a Púchov „1998,“ obsadili s tesným vzájomným odstupom tretiu a štvrtú priečku. Najmä ich vzájomný duel, v ktorom starší ročník 1997 zvíťazil 5:3, priniesol futbal na vysokej kvalitatívnej úrovni so zápletkou do posledných sekúnd.

Tréner staršieho dorastu (kategória U19) Stanislav Solík po turnaji chválil výkony svojich zverencov. „V prvom rade nám išlo o to, aby hráči aj počas zimnej pauzy ostali v tempe a boli v kontakte s kolektívom. Máme za sebou dobré zápasy, nešlo sa na ostrie noža a hralo sa veľmi korektne. Teší ma, že sme ukázali technickú Tréner S. Solík (rozhovor)vyspelosť, v ktorej sme podľa mňa na turnaji dominovali. Nie vždy všetko vyjde, dvakrát sme utrpeli nepríjemnú prehru s Borčicami, súper vtedy trestal z protiútokov. Veľmi dobre sa pozeralo na vzájomné zápasy našich troch výberov, boli tam prihrávky na jeden – dva dotyky, hra mala spád i náboj,“ zhodnotil Solík. Starší dorast sa po jeseni nachádza v II. lige na výbornej 3. priečke, v súvislosti so zimnou prípravou i jarnou časťou teda prirodzene panujú vyššie očakávania. „Teraz majú hráči krátku prestávku, na toto obdobie však dostanú individuálne tréningové plány. Po novom roku sa znovu stretávame 11. januára. Čo sa týka jarnej časti, zameriavame sa najmä na to, aby hráči rotovali a neustále sa zlepšovali. Samozrejme, dobré výsledky aj proti silným protivníkom nás tešia a budeme sa snažiť na ne nadviazať,“ načrtol tréner staršieho dorastu už smerom k najbližšej budúcnosti. Dorastenci v poslednom období pomerne plynule prechádzajú do mužského tímu, kde si práve viacerí hráči z víťazného mužstva turnaja (Strelčík, Bartoš, Rypák, Paliesek, Rosina či Mynář) vypracovali stabilnú pozíciu. „V minulej sezóne hráči z dorastu pravidelne trénovali i nastupovali za mužov, teraz až tak často nie, keďže ich káder je dostatočne široký a silný. S trénerom A-tímu Jaroslavom Vágnerom pravidelne komunikujeme a máme dohodu, že v zimnej príprave vyskúša chlapcov z ročníka 1997, ktorí v lete skončia v staršom doraste. Určite im dá šancu, pozorne ich sledoval aj na tomto turnaji. Hráči príležitosť v seniorskom futbale dostanú, ako sa jej chopia, už bude len na nich,“ pokračoval Stanislav Solík.

Ešte sa vrátime k víťaznému mužstvu, zloženého z hráčov narodených v roku 1996. Viacerí z nich už okúsili futbal v kluboch najvyššej súťaže, Andrej Kadlec ako púchovský odchovanec dlhšie pôsobil v Žiline a teraz prestupuje do Trnavy. Na Vianoce sa tento kolektív opäť stretol a priniesol na turnaj potrebnú hernú kvalitu. „Teší ma, že títo chlapci stále hľadajú cestu naspäť do Púchova a prezentujú sa pred domácimi divákmi, rodičmi a klubom. Ukazujú, že sa práve tu naučili hrať futbal a môžu byť aj príkladom pre súčasné mládežnícke mužstvá v klube,“ dodal skúsený mládežnícky tréner. Stanislav Solík v púchovskom futbale pôsobí už dlhšie a dokáže tak reálnejšie zhodnotiť aktuálne fungovanie klubu pod hlavičkou MŠK Púchov. „Klub ide v určitých koľajách a prichádza k ceste, ktorá by pre Púchov opäť mohla byť úspešná. V manažmente sú ľudia, ktorí hrali a trénovali futbal, majú vzťah k tomuto športu i klubu. Verím, že sa spoločnou prácou hráčov, trénerov i manažmentu podarí prinavrátiť futbalu postavenie, ktoré mu prislúcha. Púchov bol vždy medzi poprednými slovenskými klubmi, vychovával dobrých hráčov a reprezentantov. Pevne verím, že sa Púchov vráti tam, kam patrí,“ zakončil Solík.

Výsledky:

  Púchov „1996“ Púchov „1997“ Púchov „1998“ Pov. Bystrica Borčice
Púchov „1996“ x 4:0 4:1 2:1 2:1
Púchov „1997“ 0:4 x 5:3 5:5 1:8
Púchov „1998“ 1:4 3:5 x 4:0 2:8
Považská Bystrica 1:2 5:5 0:4 x 0:1
Borčice 1:2 8:1 8:2 1:0 x
Poradie Mužstvo Body Skóre
1. Púchov „1996“ 12 12:3
2. Borčice 9 18:5
3. Púchov „1997“ 4 11:20
4. Púchov „1998“ 3 10:17
5. Pov. Bystrica 1 6:12

 

 

Súpiska MŠK Púchov „1996“: Strelčík, Mynář, Bartoš, Kadlec, Rypák, Rajník, Bielik, L. Rosina, Paliesek

Súpiska MŠK Púchov „1997“: Pilný, Strnad, Kmošena, Zavadzan, Vojtek, Hafera, Hrnko, Veteška

Súpiska MŠK Púchov „1998“: Ďurovec, Šimko, Marman, Valašík, Červený, Hrančík, R. Rosina, Kováčik, Buček

Spracoval: T. Schügerl