Halový turnaj MŠK Púchov kategórie U10

402

Dňa 2.3.2024 sa v mestskej športovej hale v Púchove konal mládežnícky halový turnaj kategórie U10, ročníka narodenia 2014 a mladší. Usporiadateľom turnaja bol domáci tím MŠK Púchov U10 v spolupráci rodičov mladých futbalistov.

Turnaja sa zúčastnili mužstvá FC Vsetín, FC Brumov, Juventus Žilina, MFK Nová Dubnica a dva domáce výbery mužstvo červených a žltých. Hrací systém turnaja bol 18min jedno stretnutie a mužstvá hrali systémom každý s každým. Po celú dobu turnaja sme boli svedkom krásnych športových momentov, o ktoré sa starali mladí účinkujúci. Zápasy prebiehali v duchu fair play, no napriek tomu si súperi nič nedarovali. Po vyrovnanom priebehu sa v malom finále, ktoré ako osud prihral posledný zápas sa s celkového víťazstva radovali šampióni z Brumova po víťazstve nad Juventusom Žilina. Nezaostávali ani domáci futbalisti, ktorí v tesnom závese obsadili bronzovú priečku.

Celkové poradie:

1.FC Brumov
2.Juventus Žilina
3.MŠK Púchov červení
4.MFK Nová Dubnica
5.MŠK Púchov žltí
6.FC Vsetín

Po konci turnaja sme boli svedkom odovzdávania cien. Každý mladý futbalista si odniesol medailu, kapitáni si z rúk domácich trénerov prevzali poháre za umiestnenie. Deti určite potešila motivačná kniha o bývalom skvelom hráčovi „Pepovi Bicanovi“, ktorú venovalo vydavateľstvo Vzděláním a sportem k sebevědomí. Najlepšie individuálne výkony boli ocenené ako naj hráč, naj strelec a naj brankár. Najlepším brankárom sa stal domáci brankár Jaroslav Valášek.

Pre všetkých účastníkov turnaja bol po celý čas pripravený bufet, v ktorom domáci rodičia pripravili rôzne špeciality a bohatá tombola, ktorá lákala nie len najmenších. Ďakujeme všetkým sponzorom, ktorí prispeli cenami do tomboly, hlavne organizácii Numenius, spoločnosti Nario, Antunovič a mnohým ďalším. Taktiež spoločnosti URPINER a spoločnosti Bartošek, ktoré dodali nápoje a mäsové výrobky na občerstvenie. V neposlednom rade patrí poďakovanie aj pánovi Vratkovi Guzmovi – vratkography, ktorý zachytával a dokumentoval nádherné momenty turnaja na fotoaparát a kameru.

Na záver by sme chceli poďakovať všetkým zúčastneným deťom, trénerom rodičom ,ktorí vytvorili skvelú futbalovú kulisu.

Michal Vanák