Hasiči z Púchova sa minulý týždeň nenudili

167

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Hasičskej stanice v Púchove absolvovali od 30. mája do 6. júna osem zásahov. Najviac práce mali v pondelok 3. júna, kedy absolvovali až štyri výjazdy.

V piatok 31. mája zasahovali púchovskí hasiči pri požiari podkrovia rodinného domu a hospodárskej budovy v obci Zubák. Na likvidácií požiaru sa podieľali aj členovia DHZ Zubák, Lednica a Horná Breznica.

V ten istý deň zasahovali hasiči pri otváraní bytu v Púchove. Za asistencie príslušníkov polície násilne otvorili dvere bytu, kde sa nachádzala osoba bez známok života.

V nedeľu 2. júna bola jednotka HS Púchov povolaná k rozsiahleho požiaru lesného porastu v obci Dolná Breznica. Na likvidácií požiaru sa podieľali aj členovia DHZ Horná Breznica a Lednické Rovne.

O deň neskôr zasahovali púchovskí hasiči pri dopravnej nehode dvoch osobných automobilov v obci Mestečko, absolvovali tiež otváranie bytu v Púchove, kde sa mala nachádzať osoba so zdravotnými problémami. Za asistencie príslušníkov PZ násilne otvorili dvere bytu, nikto sa v ňom nenachádzal. V ten istý deň privolali hasičov k dopravnej nehode troch osobných automobilov na Streženickej ceste v Púchove a popoludní sa zúčastnili evakuácie cestujúcich z uviaznutého vlaku za obcou Lysá pod Makytou. Na zásahu sa podieľala aj jednotka OR Považská Bystrica a členovia DHZ Lysá pod Makytou a Lúky.

V stredu 5. júna zasahovali púchovskí hasiči pri dopravnej nehode dvoch osobných automobilov na ulici 1. mája v Púchove.

(pok), foto: S. Flimmel