Hasičov zamestnal požiar v Horných Kočkovciach

249
Požiar hospodárskeho objektu v Horných Kočkovciach zamestnal nielen púchovských, ale aj považskobystrických hasičov. Foto: KR HaZZ Trenčín

V sobotu 13. januára, krátko po siedmej hodine večer bol ohlásený požiar hospodárskeho objektu na ulici T. Vansovej v Púchove – Horných Kočkovciach. Na zásah boli postupne vyslaní traja príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Púchova s technikou AHZS MB Vario a CAS 30 T-815 a traja hasiči z Považskej Bystrice s jedným cisternovým vozidlom.

Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že ide o požiar dreveného
prístrešku, ktorý sa nachádzal v blízkosti garáže a rodinného domu. Hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch nasadili na lokalizáciu požiaru tri hasebné prúdy za súčasného rozoberania konštrukcie prístrešku a ochladzovania vedľa stojaceho objektu garáže.

Počas zásahu príslušníci HaZZ požiarisko priebežne monitorovali termovíznou kamerou a
vyhľadávali a likvidovali skryté lokálne ohniská. Na mieste udalosti profesionálnym hasičom asistovali aj členovia obecných hasičských zborov z Púchova a obce Beluša – Hloža.

Krátko po pol jedenástej hodine večer bol požiar zlikvidovaný, požiarisko opätovne skontrolované a miesto udalosti odovzdané majiteľovi. Pri udalosti sa nikto nezranil. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania.
KR HaZZ Trenčín