Hasičské šesťdesiatky pokračovali…

239
Hasičské šesťdesiatky v Spišskej Novej Vsi, kde DHZ Nosice reprezentovala Terezka Srogončíková ().

V sobotu 27. mája 2017 popoludní sa za pekného slnečného počasia konalo v športovom areáli ZŠ Hutnícka v Spišskej Novej Vsi druhé kolo Slovenskej ligy v hasičskej šesťdesiatke s prekážkami. Na antukovom povrchu a v troch súťažných dráhach sa na štart  postavili súťažiace deti nielen zo Slovenska, ale aj z Českej republiky, Poľska a Maďarska.

Účasť súťažechtivých detí  bola tentokrát bohatá, pretože v kategóriách prípravka, mladšie dievčatá, staršie dievčatá, mladší a starší chlapci sa ich na štartovú čiaru postavilo viac ako sto. Každý súťažiaci mal dva pokusy, tak ako je to v pravidlách tejto súťaže, pričom sa berie vždy lepší čas z týchto dvoch pokusov. Po úvodných organizačných pokynoch sa na štart pripravili najmladší účastníci a to deti prípravky, ktorí boli iba traja, ale zanietenosť prekonať prekážky na trati bola rovnako veľká ako u ich starších kolegov.

Po najmenších bojovníkoch pretekali mladšie dievčatá, ktorých sa do súťaže prihlásilo celkovo šestnásť. V tejto kategórií sa na štart v štvrtom rozbehu postavila naša reprezentantka z DHZ Nosice Terezka Srogončíková. Po odštartovaní sa pustila do boja s veľkým nasadením a bolo to vidieť počas celej 60 m trati s prekážkami, avšak maličké zaváhanie  pri zapojení prúdnice ju stálo desatinky sekundy. Napokon skončila na výbornom druhom mieste s výsledným časom 15,72 sek. (čistý čas 14,22 sek. + 1,5 sek. za vek) pred Magdalénou Štinčíkovou z DHZ Svit s časom 15,45 ( 14,45 sek. + 1,0 sek. za vek), tretia skončila Kristýna Krpcová z SDH Staré Heřminovy (ČR) s výsledným časom 15,83 sek. (14,33 sek. + 1,5 sek za vek).

Po m ladších dievčatách prišli na rad súťažiaci z kategórie mladší chlapci. Tých sa do súťaže prihlásilo celkovo pätnásť a opäť suverénnym výkonom s náskokom troch sekúnd zvíťazil Michal Rerko zo ZK IMA Spišská Nová Ves s časom 14,72 sek. (13,22 sek. + 1,5 sek. za vek).

Po poslednom pretekárovi z kategórie mladších chlapcov  začali svoje zápolenie staršie dievčatá. V tejto kategórií bolo najviac súťažiacich a to až 53 prihlásených. Po veľkom boji zvíťazila tak ako v prvom kole SLvH60 Radka Červeňová z DHZ Spišská Teplica s výsledným časom 13,48 sek. (12,48 sek. + 1,0 sek. za vek) pred druhou Barborou Nytrovou z SDh Raškovice (ČR) s časom 13,61 sek. a treťou Ester Žiškovou z SH ČSM Staré Heřminovy (ČR) s časom 13,66 sek. (13,16 sek. + 0,5 sek. za vek).

Ako poslední pretekali starší chlapci v celkovom počte 18 súťažiacich. Túto kategóriu tak ako v prvom kole v Martine jednoznačne vyhral Tomáš Štinčík z DHZ Svit s výsledným časom 12,97 sek. Na druhom a treťom mieste sa umiestnili súťažiaci z Českej republiky.
Prebehnutím posledného pretekára cez cieľovú čiaru bolo druhé kolo SLvH60 vo svojom závere, po ktorom nasledovalo vyhodnotenie a odmenenie piatich najlepších z každej kategórie. Všetky súťažiace deti dostali malú sladkosť na záver, a tak myslím odchádzali z východného Slovenska spokojní všetci.