TIPOS III. LIGA MUŽI: Dva body MŠK zo súperových trávnikov

231
O remíze MŠK Púchov vo Veľkom Mederi rozhodol gól Mareka Gajdošíka dve minúty pred koncom stretnutia. Foto: Milan Podmaník

Led. Rovne – MŠK Púchov 0:0
V okresnom derby sa hral v predohrávanom stredajšom 37. kole kvalitný futbal hodný postavenia oboch mužstiev tabuľke. Sklári mali v prvom polčase miernu prevahu, vypracovali si aj niekoľko šancí, no premeniť ich nedokázali. Príležitosti T. Púček a Detka zneškodnil púchovský brankár Letko, Prekopovi chýbalo pár centimetrov, aby usmernil do siete Detkov
center. Púchovčania mali obrovskú príležitosť päť minút pred koncom prvého polčasu, kedy Marek Gajdošík svoj sólový únik od polovice ihriska zakončil len strelou do brankára. Domáci gólman Kováč si vzápätí poradil aj s Brezničanovou strelou po rohovom kope.

V druhom polčase pokračovali domáci v tlaku, v 60. minúte Prekop len tesne minul bránku hostí. Na druhej strane mohol poslať hostí do vedenia Siband, Kováč v domácej bránke bol na mieste. Švrť hodinu pred koncom nemieril Detko hlavou presne, o dve minúty neskôr si s Liptákovou strelou poradil Letko. A keď sa brankár MŠK vyznamenal aj pri dvoch strelách
Krištofa v záverečnej desaťminútovke, stretnutie skončilo bezgólovou remízou.

Rozhodoval Papuča, ŽK: Prekop – Riška, Svorada, Vanák, Zavadzan, Brezničan, 500 divákov.
Zostava Lednických Rovní: Kováč – Tomana (73. Krištof ), Kollár, Chmelík, Detko (87. Pokorný), Lipták, Prekop (82. Riečičiar), T. Púček, M. Hruška, Híreš, Kopúň. Tréner M. Púček.
Zostava MŠK Púchov: Letko – Riška, Marek Gajdošík, Buček (70. Kingsley), Svorada (55. Kopiš), Sibanda, Gamboš, Vanák, Pilát, Zavadzan, Brezničan. Tréner: E. Pagáč

Ostatné výsledky 37. kola: FC Horses – Šurany 4:0, Veľký Meder – Šaľa 2:0,  Prievidza/Handlová – Topoľčany 4:1, Dubnica – Veľké Ludince 1:0, Nové Zámky – Dunajská Streda B 1:3, Galanta – Neded 1:3, Gabčíkovo – Komárno 2:2, Nemšová – Beluša 3:1  (3:0), Kucharík

Veľký Meder – MŠK Púchov 2:2 (1:0)
Púchovčania začali ofenzívne a už v úvodnej štvrťhodine mohli domácim zasadiť knokaut. Nedokázali však premeniť tri vyložené gólové šance, najmä tá Sibandova po góle doslova volala. Domáci tak nápor MŠK prežili, postupne hru vyrovnali a Púchovčanom poskytovali čoraz menej priestoru. V 33. minúte šli do vedenia po tom, ako Bombicz premenil pokutový
kop za ruku – 1:0. Hostia zostali po góle zaskočení, ani úvod druhého polčasu ich neprebral, a tak v 52. minúte zvyšoval Tóth na 2:0. Hostia po druhom góle konečne ožili, začali produkovať svoju technickú hru a pokúšali sa o streľbu aj zo strednej vzdialenosti. Na góly
si však museli počkať až do záverečnej desaťminútovky. V 81. minúte strelil kontaktný
gól J. Pilát – 2:1 a dve minúty pred koncom potrestal Gajdošík chybu domáceho
stredopoliara a tečovanou strelou vyrovnal – 2:2. Za predvedenú hru si Púchovčania
minimálne bod zaslúžili.

Rozhodoval Fehér, bez kariet, 100 divákov.
Zostava Veľkého Medera: Varga – Vígh (73. Pisár), Bališ, Hlavna, Dzíbela, T. Tóth, Boya, Bombicz, Gamkrelidze, Szikonya (63. Kovársky), M. Tóth (54. Kalmár). Tréner V. Ekhardt.
Zostava MŠK Púchov: Letko – Riška, Marek Gajdošík, Buček (81. Pastorek), Kopiš,
Svorada (72. Kingsley), Sibanda, Gamboš, J. Pilát, Zavadzan (41. Mynář), Brezničan. Tréner
E. Pagáč

Ostatné výsledky 31. kola: Nové Zámky – Gabčíkovo 5:0, Dubnica nad Váhom – Komárno 0:0, Prievidza/Handlová – Nemšová 3:3, FC Horses – Beluša 6:0, Galanta – Lednické Rovne 0:0, Zlaté Moravce/Vráble B – Veľké Ludince 0:1, Šurany – Neded 6:1, Šaľa – Dunajská Streda B – odložené na 31. 5.

1. Komárno 32 21 8 3 70:26 71
2. L. Rovne 32 18 8 6 59:31 62
3. MŠK Púchov 32 16 10 6 52:26 58
4. D. Streda B 32 14 9 9 50:31 51
5. Zl. Moravce B 32 14 8 10 48:37 50
6. Dubnica 32 14 7 11 45:38 49
7. Beluša 32 14 7 11 40:44 49
8. V. Ludince 32 13 8 11 44:45 47