Historická električka venovala tematickú jazdu nežnému pohlaviu

32

Jednu z tematických jázd venuje Trenčianska elektrická železnica (TREŽ) každoročne všetkým dámam, a to pri príležitosti Medzinárodného dňa žien.

Medzinárodný deň žien patrí k sviatkom, ktoré každým rokom neobídu ani koľaje Trenčianskej elektrickej železnice. Historická električka pri tejto príležitosti vyrazila z depa v sobotu 9. marca 2019. Ani sychravé počasie, ktoré sprevádzalo tento výnimočný deň, neodradilo stovky nadšencov od nostalgickej jazdy medzi Trenčianskou Teplou a Trenčianskymi Teplicami. „Podujatím nás sprevádzalo studené, veterné a takmer zimné počasie. Aj napriek tomu boli všetky miesta na sedenie obsadené a niekoľko návštevníkov dokonca stálo,“ uviedol riaditeľ TREŽ, n. o., Dušan Nosál, s tým, že pre návštevníkov bol pripravený horúci čaj i punč na zahriatie. Oslava MDŽ na unikátnej železničke sa nezaobišla ani bez malej pozornosti. „Každá žena dostala od našich dvoch animátorov krásny kvietok,“ dodal Dušan Nosál s tým, že počas tohto dňa sa vláčikom odviezlo až 465 osôb.

Priaznivci Trenčianskej elektrickej železnice sa v tomto roku môžu tešiť ešte na päť nostalgických jázd s vopred určenou tematikou. Najbližším podujatím tohto typu je Veľkonočná električka, ktorá na svoju púť vyrazí už 21. apríla 2019, máji ju bude nasledovať Svätofloriánska električka v sprievode hasičských áut. Jún bude patriť oslave 110. výročia od spustenia prevádzky električky na trati medzi obcou Trenčianska Teplá a mestom Trenčianske Teplice, ktorú bude sprevádzať až dvojdňová jazda vláčika s ešte väčšou dávkou nostalgie ako zvyčajne. V septembri si na svoje prídu milovníci dobrého jedla pri podujatí s názvom Električkou na súťaž vo varení guláša. Mikuláš príde na koľaje vláčika tento rok o niečo skôr, a to už na konci novembra spolu s Mikulášskou električkou.

Okrem nostalgických jázd je naplánovaná aj pravidelná letná víkendová prevádzka historickej električky, počas ktorej bude premávať cez všetky víkendy i sviatky od konca júna až do začiatku septembra. Prevádzku TREŽ finančne podporuje už piatym rokom Trenčiansky samosprávny kraj. Viac informácií o histórii, aktuálnych správach či cestovných poriadkoch Trenčianskej elektrickej železnice nájdete na webovom sídle www.trezka.sk.

Zdroj: TSK