Hokej: Bardejovčania sa ujali vedenia v sérii o tretie miesto

178
Takto smútili hokejisti MŠK Púchov v úvodnom stretnutí o tretie miesto v druhej lige mužov hneď päťkrát. Súper z Bardejova len dvakrát, a tak cestujú Púchovčania na severovýchod republiky s cieľom vyhrať a vrátiť sériu na rozhodujúci zápas do Púchova. Foto: Miroslav Mikáč

2. liga muži
O 3. miesto – 1. stretutie:
MŠK Púchov – HK Bardejov 2:5 (1:1, 1:2, 0:2),
stav série 0:1, 18. Ladecký (Romanov, Prus), 39. Panáček (Kvocera, Haluška) – 3. Paulovský (Duračinský, Osuský), 22. Holéczy (Duračinský, Česelka), 29. Česelka
(Palko, Duračinský), 60. Duračinský (Osuský, Dzúr), 60. Bartoš (Leskovjanský, Česelka)
Strely na bránku: 41/40, presilovky: 6/0 – 6/0, rozhodovali Štefik, Znak, Hanko, 300 divákov

Pod Lachovcom sa hral v úvodnom stretnutí o tretie miesto v druhej lige len priemerný hokej, na oboch mužstvách bola badateľná frustrácia z vypadnutia z play-off pred finálovými bránami. Stretnutie bolo vyrovnané, o čom svedčí pomer striel, hostia vyslali
na bránku len o jednu strelu viac, ako domáci. Bardejovčania sa ujali vedenia už v tretej minúte gólom Paulovského, pred koncom prvej tretiny kontroval vyrovnávajúcim zásahom Ladecký po asistenciách Romanova a Prusa – 1:1. Hostia hneď v úvode druhej dvadsaťminútovky strhli vedenie na svoju stranu gólom Holéczyho a v polovici tretiny zvýšil na rozdiel dvoch gólov Česelka – 1:3. Púchovčania neskladali zbrane a necelé dve minúty pred koncom druhej tretiny vsietil kontaktný gól Panáček po asistenciách
Kvoceru a Halušku – 2:3.
V záverečnej tretine Púchovčania usilovne dobýjali hosťujúcu bránku, v ceste im stál výborný gólman Bardejova Dzúr. Stretnutie držalo tri stovky divákov v napätí až do záverečnej minúty, kedy sa Púchovčania rozhodli hrať bez brankára, no inkasovali v priebehu pol minúty dva góly. Bardejovčania tak môžu o konečnom treťom mieste rozhodnúť už najbližšiu sobotu, verme, že Púchovčania nepredajú kožu lacno a séria sa do Púchova ešte vráti.

Zostava MŠK Púchov: Kutej – Augustín, Kvocera, Brňák, Furo, Haluška, Urban – Zúbek, Pšurný, Dolinajec, Zemko, Panáček, Šimíček, Prus, Ladecký, Romanov, tréner Branislav Okuliar
Zostava HK Bardejov: Dzúr – Polaček, Koksharov, Palko, Osuský, Hreha, Komloš – Pribula, Sekerčák – Leskovjanský, Lúč, Bartoš, Česelka, Paulovský, Duračinský,
Lesňák, Leščišin, Chmeľ, Holéczy, Panóc, tréner Dávid Všetečka

Finále play-off

1. stretnutie: HK Levice – HKM Rimavská Sobota 3:2 (1:1, 1:0, 1:1), Štefanka, Mihalík, Bogoslovskij – Vilchinskiy, Zorvan – stav série 1:1

Extraliga dorast
V dorasteneckej extralige bola reprezentačná prestávka, v sobotu a v nedeľu privítajú Púchovčania na domácom ľade v dvojzápase lídra súťaže – bratislavský Slovan.

8. HT
28. kolo: HKM Zvolen – MŠK Púchov 2:0 (predohrané 1. 2.), Banská Bystrica – Považská Bystrica 9:2, Žilina – Lučenec 9:0, Brezno – Martin 2:8, Liptovský Mikuláš – Ružomberok 6:2

7. HT
28. kolo: HKM Zvolen – MŠK Púchov 3:3 (predohrané 1. 2.), Banská Bystrica – Považská Bystrica 8:4, Žilina – Lučenec 10:2, Brezno – Martin 1:4, Liptovský

28. kolo:
MŠK Púchov – HKM Zvolen 2:5 (0:1, 2:2, 0:2), Považská Bystrica – Banská Bystrica 6:2, Rimavská Sobota – Žilina 3:6, Martin – Brezno 8:7, Ružomberok – Liptovský Mikuláš 0:11

5. HT
28. kolo:
MŠK Púchov – HKM Zvolen 6:8 (0:6, 1:1, 5:1), Považská Bystrica – Banská Bystrica 6:0, Rimavská Sobota – Žilina 4:11, Martin – Brezno 12:0, Dolný Kubín – Liptovský Mikuláš 10:3