Hokej: Dorastenci dobyli po 20 rokoch extraligový hrad

651

I. liga dorast
Finále play-off – 3.zápas: MHK Dubnica nad Váhom – MŠK Púchov 1:5 (0:1, 0:3, 1:1) – stav série 1:2
Góly MŠK: 11. Kašlík (Udovychenko, Obert), 23. Rusnák, Kašlík), 38. Smolka (Ladecký, Janík), 40. Pišoja (Putala, Gálik), 55. Pišoja (Rusnák, Krajč)

Tretí zápas play-off bol, čo sa diania na ľade týka, vyrovnanejší, ako ukazuje výsledok. V opatrnej prvej tretine bol pomer striel na bránku 8:5 v prospech domácich, efektívnejší však boli Púchovčania, ktorí šli do vedenia v 11. minúte gólom Kašlíka. V druhej tretine už mali viac z hry hokejisti MŠK, ktorí si gólmi Rusnáka, Smolku a Pišoju vypracovali pohodlný
štvorgólový náskok. V záverečnej tretine už hostia kontrolovali výsledok, päť minút pred koncom zvýšili na 0:5 a bolo vymaľované. Domáci už dokázali v záverečných sekundách iba znížiť.

4. zápas: MHK Dubnica nad Váhom – MŠK Púchov 1:4 (0:1, 0:2, 1:1) – stav série 1:3
Góly MŠK: 18. Krajč (Hudík, Janík), 23. Hudík (Pišoja, Krajč), 31. Pišoja (Černota, Gálik), 46. Pišoja)

V štvrtom stretnutí už mohli Púchovčania rozhodnúť o svojom postupe do dorasteneckej extraligy. Dubničania vyrukovali s tvrdou hrou neraz až za hranicou únosnosti. Pomer trestných minút 91:10 hovorí za všetko… Mladí hokejisti MŠK sa však nenechali vyprovokovať, disciplinovane plnili predzápasovú taktiku a po dvoch presilovkových góloch Krajča a Hudíka si vypracovali dvojgólový náskok. V polovici stretnutia zvýšil Pišoja na 0:3, a keď po piatich minútach záverečného dejstva ten istý hráč zvýšil už na 0:4 bolo jasné, že v Púchove sa v budúcej sezóne bude po 20 rokoch hrať dorastenecká extraliga…

Zostava MŠK Púchov: Hrušík – Haluška, Hudík, Húska, Janík, Putala, Rusnák – Černota, Deneš, Gálik, Kašlík, Krajč, Ladecký, Olbert, Pišoja, Smolka, Udovychenko, tréner Michal Kobezda

dorastenci_hokej
Po 20 rokoch prepisovali dorastenci MŠK Púchov históriu – vybojovali si postup do extraligy.

KADETI
Play-out – 15. kolo: MŠK Púchov – MHK Nitra 7:3 (1:2, 3:1, 3:0)
Góly MŠK: 1. L. Halušková (Krajč, Hudík), 25. L. Halušková (Kašlík), 27. Kašlík (Krajč, Hudík), 38. Ladecký (Krajč, L. Halušková), 46. Urban, 52. L. Halušková (Krajč, Hudík), 53. Ladecký (Putala, Januščák)
Liptovský Mikuláš – Žilina 5:6, Poprad – Zvolen 4:4

16. kolo: MŠK Púchov – Nitra 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)

7. HT:
33. kolo: MŠK Púchov – Lučenec 3:7 (1:2, 2:1, 0:4)
Góly MŠK: 11. Ondrášik, 31. Veteška (Bednár), 37. Lezzani (Jonák)
Banská Bystrica – Brezno 1:8, Martin – Zvolen 3:2, Považská Bystrica – Liptovský Mikuláš 6:2, Žilina mala voľno.

6. HT
33. kolo: HC Lučenec – MŠK Púchov – nehralo sa, Brezno – Banská Bystrica 1:6, Zvolen – Martin 4:7, L. Mikuláš – Považská Bystrica 2:4, Žilina mala voľno

5. HT
33. kolo: HC Lučenec – MŠK Púchov 2:9 (0:3, 1:4, 1:2)
Góly MŠK: 2. Štrbáň (Pobežal), 4. Bodjan, 7. Pobežal (Brežný), 24. Ceno, 30. Pobežal, 31. Brežný (Pobežal), 40. Toman (Brežný), 46. Pobežal, 55. Pobežal Brezno – Banská Bystrica 2:7, Zvolen – Mafrtin 16:3, Liptovský Mikuláš – Považská Bystrica 8:4, Žilina mala