Hokej: Maďari lídra v druhej tretine poriadne potrápili

394

2. liga muži
13. kolo: MŠK Púchov – KMH Sport KFT Budapešť 6:4 (3:1, 0:2, 3:1), 2. Furo (Mihula, Madový), 8. Zúbek (Hrušík, Kvocera), 12. Kvocera (Zúbek, Hrušík), 42. Brandis (Kvocera,Panáček), 46. Pšurný (Hrušík, Kvocera), 57. Bajtala (Paliesek, Haluška)
Strely na bránku: 53 – 35, Presilovky: 3/1 – 1/1
Rozhodovali: Lesay, Nosek, Rehák, 285 divákov
Zostava MŠK Púchov: Baštuga – Kvocera, Mikuš, Flašík, Madový, Kollárik, Haluška, Lukáč – Hrušík, Pšurný, Zúbek, Brandis, Panáček, Furo, Zemko, Mihula, Bajtala, Stanislav, Paliesek, tréner Branislav Okuliar

Účastník druhej ligy z Maďarska sa zlepšuje od zápasu k zápasu. Kým v úvodných kolách dostával nakladačky, v posledných kolách trápi aj najväčších favoritov. V Púchove to v prvej tretine na veľké trápenie nevyzeralo. Naopak, už v druhej minúte poslal domácich do vedenia Furo, o šesť minút neskôr zvýšil Zúbek na 2:0 a keď v polovici prvej tretiny zvýšil
Kvocera na 3:0, diváci čakali opäť bohatú gólovú nádielku. Maďari však v záverečnej minúte prvej tretiny znížili na 3:1 a v druhom dejstve sa domáci nestačili čudovať. Budapešť prežila dve oslabenia a hneď svoju prvú presilovku pri vylúčení Mikuša za hrubosť využili v 37. minúte na strelenie kontaktného gólu- 3:2.

Púchovčania znervózneli a keď Petres z Budapešti vyrovnal necelé dve minúty pred koncom druhej tretiny na 3:3, nezvládol to Mikuš, ktorý za nešportové správanie dostal 10 plus 20 minút. Do záverečnej tretiny však už nastúpili domáci opäť koncentrovaní a na hre to bolo poznať. Už v 42.minúte strhol vedenie na stranu MŠK Brandis, o tri minúty zvýšil na 5:3
Pšurný a Bajtala v 58.minúte zvýšil už na 6:3. Gól hostí v predposlednej minúte už na víťazstve Púchova nič zmeniť nemohol. Púchovčania po prehre Partizánskeho v Leviciach zvýšili svoj náskok v čele tabuľky na päť bodov.

Ostatné výsledky 13. kola: Ružomberok – Prievidza 1:6, Senica – Dolný Kubín 2:4, Osmos Bratislava B – Dynamax Nitra 2:1 pp, Levice – Partizánske 3:2

1. MŠK Púchov 12 11 0 0 1 87:33 33
2. Partizánske 12 7 3 0 2 62:40 27
3.D. Kubín 12 7 1 0 4 44:39 23
4. Osmos BA B 12 5 1 2 4 41:45 19
5. Dynamax NR 12 6 0 1 5 38:45 19
6. Levice 12 5 0 1 6 48:42 16
7. Prievidza 12 5 0 1 6 45:56 16
8. Budapešť 12 5 0 0 7 50:50 15