V čele oblastného futbalu bude aj naďalej Ján Panák

409

Predsedom Oblastného futbalového zväzu pre okresy Považská Bystrica, Púchov a Ilava bude aj v nasledujúcich štyroch rokov doterajší predseda Ján Panák (na foto vpravo). Rozhodli o tom v hlasovaní delegáti volebnej konferencie Oblastného futbalového zväzu, ktorá sa konala v piatok v Považskej Bystrici.

Víťazstvo Panáka bolo jasné v podstate už pred samotnou konferenciou, bol totiž jediným kandidátom na tento post, a tak hlasovanie bolo vlastne len formalitou. Rovnako formalitou boli aj hlasovania o ďalších volených funkciách. Na predsedu disciplinárnej komisie bol jediným kandidátom jej doterajší predseda Rastislav Sovík, o post predsedu odvolacej komisie sa pôvodne uchádzali Jozef Mamis a Dušan Makas. Jozef Mamis sa však napokon kandidatúry vzdal. Jediné “ostré“ voľby sa tak konali na post predsedu revíznej komisie. O ten sa uchádzali Peter Dvorščík z Považskobystrického a Jozef Mišún z Púchovského okresu.

V prvom kole volieb ani jeden z kandidátov nezískal nadpolovičnú väčšinu hlasov, v druhom kole sa delegáti priklonili na stranu Dvorščíka, ktorý tak bude počas najbližších štyroch rokoch šéfom vrcholného kontrolného orgánu Oblastného futbalového zväzu v Považskej Bystrici. Žiadne prekvapenie sa v podstate nemohlo zrodiť ani pri voľbe členov Výkonného výboru Oblastného futbalového zväzu v Považskej Bystrici. Za Považskobystrický okres kandidovali Ján Haladej, Anton Políček a Miroslav Kvaššay, delegáti zvolili všetkých troch. O dve miesta vo Výkonnom výbore za Ilavský okres sa pôvodne uchádzali traja kandidáti – Radomír Sluk, Ferdinand Gach a Ladislav Gábor. Gábor napokon z kandidátky vypadol.
Po štvorročnom období, kedy Púchovský okres zastupoval v riadiacom orgáne iba jeden zástupca, bude v najbližších štyroch rokoch hájiť farby Púchovského okresu dvojica členov výkonného výboru. K staronovému členovi Branislavovi Bodoríkovi pribudol aktuálny manažér futbalového klubu MŠK Púchov Marek Šimáček.
-pok-