Hokej: Maďari sa na favorita vytiahli, Púchovčania s nožom na krku

121
Púchovskí obrancovia nedokázali ustrážiť domáceho Szucsa... Foto: Viktor Somogyi

2. liga muži
Play-off
KMH Sport KFT Budapešť – MŠK Púchov 6:3 (2:1, 2:1, 2:1) – stav série 1:0, 10. Pšurný (Zúbek, Kvocera), 23. Mikuš (Zemko, Pšurný), 57. Zúbek (Říha, Kvocera)
Strely na bránku: 42/35, Presilovky: 9/1 – 8/1
Zostava MŠK Púchov: Baštuga, Kučík – Kvocera, Mikuš, Pišoja, Madový, Flašík, Haluška, Kollárik – Hrušík, Pšurný, Zúbek, Brandis, Říha, Špankovič, Furo, Panáček, Zemko

Púchovčania úvodný zápas play-off nezvládli. Maďari si dali na favorita pozor a uštedrili mu nečakanú porážku. Domáci šli do vedenia v 9. minúte gólom Vajdu, keď na trestnej lavici MŠK Púchov sedel za hákovanie Zúbek. Už o minútu Púchovčania vyrovnali zásluhou najproduktívnejšieho útoku druhej ligy Zúbek, Kvocera, Pšurný, keď domáceho gólmana prekonal posledne menovaný – 1:1. Maďari potom prežili presilovú hru, aby necelé dve minúty po jej skončení strhli vedenie na svoju stranu gólom Szucsa – 2:1.

Na druhý domáci gól reagovali Púchovčania v druhej tretine, keď v 23. minúte vyrovnal Mikuš – 2:2. V polovici druhej časti hry však Budapešť dvomi zlepenými gólmi Szucsa a Godóa ušli na rozdiel dvoch gólov, na čo už hokejisti MŠK nevedeli odpovedať. Ešte v druhej tretine nevyužili štyri presilovky a v záverečnej časti sa na ich hokejky vniesla nervozita. Výsledkom boli ďalšie dva zlepené góly Godóa a Vajdu v 45. minúte – 6:2.

Prílišnú snahu o zvrat Púchovčania „vyšperkovali“ piatimi vylúčeniami, čiže na zvrat v stretnutí už mohli zabudnúť. Nič na tom nezmenil ani tretí gól v 57. minúte z hokejky Zúbeka – 6:3. Pred domácou odvetou tak majú Púchovčania nôž na krku, musia
vyhrať a vynútiť si tretí rozhodujúci zápas.

Ostatné výsledky 1. kola play-off: Partizánske – Dynamax Nitra 1:3, Osmos Bratislava B – Dolný Kubín 3:7, Prievidza – Levice 5:3.

Extraliga dorast

Nadstavba o 9. – 16. miesto
9. kolo: MHA Martin – MŠK Púchov 7:2 (1:0, 3:0, 3:2), 53. Kašlík (Bielousov), 55. Bielousov (Kašlík)
Strely na bránku: 50/23, Presilovky: 6/2 – 5/0, 40 divákov, rozhodovali Lokšík, Drblík, Makúch
Zostava MŠK Púchov: Kmošena, Hrušík – Hajas, Hudík, Urban, Putala, Krajčovič, Floriš – Smolka, Ladecký, Deneš, Bielousov, Faltínek, Kašlík, Rusnák, Húska, Kuchta

Púchovčania v dôležitom stretnutí o štvrté miesto nadstavbovej tabuľky dokázali v Žiline bodovať naplno. I napriek tomu, že Žilinčania sú stále o dva body pred Púchovom, výsledok je to viac ako povzbudivý pred ďalšou časťou bojov v skupine o 9. – 16. miesto.

Ostatné výsledky 9. kola: Žilina – Trnava 2:1, Spišská Nová Ves – Prešov 5:3, Liptovský Mikuláš – Michalovce 4:5 po sn

10. kolo: MsHKM Žilina – MŠK Púchov 1:2
(0:1, 0:0, 1:1), 19. Bielousov (Rusnák), 54. Deneš (Kašlík, Smolka)
Strely na bránku: 43/35, Presilovky: 1/0 – 4/0, 90 divákov, rozhodovali Valacha, Hanko a Hus
Zostava MŠK Púchov: Hrušík – Hajas, Hudík, J. Urban, Putala, Krajčovič, Floriš – Smolka, Ladecký, Deneš, Bielousov, Faltínek, Kašlík, Rusnák, Húska, Kuchta, M. Urban
Ostatné výsledky 10. kola: Martin – Trnava 8:2, Liptovský Mikuláš – Prešov 5:1, Spišská Nová Ves – Michalovce 5:2

Play-out
7. kolo: MŠK Púchov – MsHKM Žilina 5:3 (0:1, 2:2, 3:0), 23. Kuriš (Rusnák), 30. Rusnák (Majerík), 44. Rusnák (Pobežal), 57. Rusnák (Šmigura, Pažítka), 58. Pobežal
(Šmigura, Kuriš)
Zostava MŠK Púchov: Andrisík – Pobežal, Virga, Majerík, Bubela, Vojtech – Rusnák, Kuriš, Šmigura, Kuráň, Moravanský, Mišák, Haluška, Pažítka, Papán, Baránek
Ostatné výsledky 7. kola: Trnava – Nitra 1:8,

8. kolo: MŠK Púchov – MsHKM Žilina 0:4 (0:0, 0:0, 0:4)

8. HT
25. kolo: MŠK Púchov – HKM Zvolen 1:5 (1:2, 0:1, 0:2), 4. Svinčák (Krajčoviech)
Ostatné výsledky 25. kola: Banská Bystrica – Brezno 2:4, Žilina – Lučenec 6:3, Liptovský Mikuláš – Martin 0:7, Považská Bystrica mala voľno

7. HT
25. kolo: MŠK Púchov – HKM Zvolen 6:4 (4:1, 2:2, 0:1), 1. Hajas (Kováčik), 6. Kľučka, 9. Lazkov (Zajvald, Toman), 14. Hudík (Kováčik), 32. Kováčik (Hajas), 37. Vojtek, Banská Bystrica – Brezno 8:2, Žilina – Lučenec 7:1, Liptovský Mikuláš – Martin 2:5, Považská Bystrica mala voľno

6. HT
25. kolo: HKM Zvolen – MŠK Púchov 5:5 (3:2, 0:2, 2:1), 7. Vrábel (Vrtiel), 14. Brežný, 23. Urban (Hazala, Vrtiel), 37. Štrbáň (Vrábel, Hazala), 50. Vrtiel (Hájovský)

Favorizovaní mladí Púchovčania nedokázali dotiahnuť do víťazného konca dobre rozohraté stretnutie, keď ešte päť minút pred koncom viedli dvojgólovým rozdielom. Napriek tomu majú v čele tabuľky šesťbodový náskok.

Ostatné výsledky 25. kola: Brezno – Banská Bystrica 0:4, Lučenec – Žilina 2:5, Martin – Liptovský Mikuláš 11:7, Považská Bystrica mala voľno

5. HT
25. kolo: HKM Zvolen – MŠK Púchov 5:3 (4:0, 0:1, 1:2), 26. Koncový (Červený, Baroš), 50. Baroš (Koncový), 56. Janíček (Koncový), Brezno – Banská Bystrica 5:2, Lučenec – Žilina 4:11, Martin – L. Mikuláš 4:6

1. Žilina 22 15 2 5 163:98 32
2. B. Bystrica 22 15 1 6 186:87 31
3. Brezno 22 12 3 7 160:111 27
4. Martin 23 13 1 9 121:108 27
5. Zvolen 22 12 1 9 138:123 25
6. MŠK Púchov 23 11 1 11 135:129 23
7. L. Mikuláš 22 7 2 13 112:158 16
8. P. Bystrica 22 5 3 14 97:149 13