Bronz prípravkárov Fan Club Púchov na medzinárodnom halovom turnaji

395
Futbalové talenty Fan Clubu Púchov po prevzatí pohára za tretie miesto. Foto: Milan Podmaník.

Dve moravské družstvá sa stretli vo finále medzinárodného halového futbalového turnaja prípraviek v považskobystrickej športovej hale. Finálový duel sa stal korisťou druhého družstva Přerova. Príjemné prekvapenie pripravili talenty Fan Clubu Púchov, ktoré obsadili výborné tretie miesto.

Družstvo zložené prevažne z dievčat dokázalo v základnej skupine skončiť na druhej priečke a v boji o tretie miesto zdolali Šebešťanovú 3:0. Všetky tri góly vsietila Klára Cabúková, ktorá sa stala aj najlepšou strelkyňou turnaja. Rozhodol o tom dodatočný rozstrel s Přerovčanom Matuškom. Pôvodne mal na turnaji štartovať tucet družstiev, Košečania a Horovčania napokon na turnaj neprišli. Nesklamali ani Streženičania, ktorí obsadili v základnej skupine tretiu priečku a v boji o piatu priečku podľahli Ladčanom (na snímke vľavo dole) po strelách zo značky trestného kopu.

Fan Club Púchov – Plevník 3:0, Cabúková 2, Bednár,
Ladce – OFS Přerov I 0:3, Koutný, Palinek, Škuta.

Stretnutia o umiestnenie:
O 9. miesto: Beluša – D. Mariková 3:0, Staňová 3. O 7. miesto: Plevník – Domaniža 0:3, Ševčíková 2, Krčmárik.
O 5. miesto: Ladce – Streženice 1:1, 2:0 na pk, Mosoriak – Medňanský.
Semifinále: OFS Přerov I – Šebešťanová 3:0, Lehner, Coufal, Koutný
FC Púchov – OFS Přerov II 0:1, Lysák.
O 3. miesto:
FC Púchov – Šebešťanová 3:0, Cabúková 3.
Finále: OFS Přerov II – OFS Přerov I 2:0, Zemánek, Přibyl.

Dievčatá v zelených dresoch Fan Clubu Púchov boli svojim rovesníkom dôstojnými súperkami.
K trofeji za tretie miesto zablahoželal mladým Púchovčanom aj predseda Oblastného futbalového zväzu v Považskej Bystrici Ján Panák.
Cenu pre najlepšieho strelca si z Považskej Bystrice odniesla Klára Cabúková, vsietila sedem gólov.