Gólostroj ŠHK Púchov v Partizánskom

597

Hokejisti ŠHK Púchov zvládli predposledný zápas základnej časti vo veľkom štýle a Partizánskemu nastrieľali deväť gólov. Púchovčania zároveň vďaka tretiemu víťazstvu z posledných štyroch stretnutí poskočili na tretiu priečku priebežnej tabuľky.

HK Iskra Partizánske – ŠHK Púchov 1:9 (0:1, 0:3, 1:5)

Góly: Uhrecký – Hulák 2, Jánoš 2, Viedenský, Bajtala, Doležel, Stráňovský, Flašík

Strely: 49:42 (18:14, 19:9, 12:19)

Trestné minúty: 61:39 (2:2, 45:35, 14:2)

Presilové hry: 1:1 (0:0, 0:1, 1:0)

Oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Mĺkvy – Rehák, Makúch

Návšteva: 208 divákov

Partizánske: Tupý – Zelený, P. Ondruška, J. Ondruška, Uhrovčík, Krchňavý – Ondruš, Školka, Gális – Uhrecký, Peniaška, Košecký – Korec, Horňák, Kerata. Tréner: R. Kerata

Púchov: Ondrička – Tichý, Hulák, Faktor, Flašík – Viedenský, Jánoš, Bajtala – Stráňovský, Kollárik, Panáček – Smatana, Doležel, Mičuda. Tréner: R. Dráb

Prvá tretina priniesla streleckú prevahu Partizánskeho, ktoré vyslalo až 18 striel, púchovský brankár Ľ. Ondrička bol ale pozorný a nepustil za svoj chrbát jediný puk. V 6. minúte tak prvý raz udrelo na opačnej strane, keď po akcii mladíkov Mičudu s Panáčkom skóroval skúsený obranca Jozef Hulák – 0:1. Púchovčania už tradične kraľujú v druhých tretinách a potvrdili to aj v tomto prípade. Gólový film mal nasledujúci priebeh – Hulák v 22. minúte svojím druhým gólom zvýšil na 0:2, Viedenský o 84 sekúnd neskôr dával na 0:3 a Jánoš v 31. minúte počas presilovky upravil na 0:4. To už bolo príliš veľa na psychiku domácich, ktorí ani v druhej časti nedokázali prekonať výborného Ondričku. Rastúca frustrácia Partizánskeho vyústila v 33. minúte do roztržky, Horňák a Tichý si z nej odniesli tresty do konca zápasu a ďalší štyria hráči menšie tresty za údery. Dianie v tretej tretine už naplno ovládli púchovskí hokejisti, ktorých nevyviedli z miery ani provokácie domácich. Ďalší gól pridal v 46. minúte Bajtala, ktorý krátkym švihom trafil ukážkovo do šibenice – 0:5. Domáci sa predsa len dočkali v 48. min, keď hrali presilovku a Uhrecký pokazil Ondričkovi čisté konto – 1:5. Púchovčania odpovedali tým najlepším možným spôsobom a hokejisti Partizánskeho sa ani nestíhali čudovať, ako pribúdali góly na ich konte. Gólový seriál sa začal v čase 52:33, Viedenský vtedy krásne našiel Doležela, pre ktorého nebol problém úspešne zakončiť – 1:6. Prakticky pri nasledujúcej akcii si hostia už v 54. min doslova vychutnali obrancov a Stráňovský s prehľadom skóroval – 1:7. Ešte stále v 54. min sa menilo skóre opäť, po prihrávke Viedenského sa nemýlil skúsený Jánoš – 1:8. Gólostroj napokon skončil v čase 54:53, keď obranca Filip Flašík trafil od modrej čiary skutočne výstavne pod brvno – 1:9.

Púchovčania poskočili v tabuľke na tretiu priečku pred Levice. Udržanie tejto pozície majú púchovskí hokejisti vo svojich rukách, istotu im zaručí víťazstvo v poslednom zápase základnej časti v Bratislave. Pri umiestnení na tretej priečke by v prvom kole play-off nastúpili proti druhému mužstvu z východnej skupiny, ktorým je momentálne Sabinov. Isté je už to, že prvý zápas play-off odohrajú Púchovčania na domácom klzisku v sobotu 13. februára.

Výsledky víkendového programu základnej časti A skupiny II. ligy:

HC´05 Banská Bystrica „B“ – HK DYNAMAX Nitra 5:9 (2:2, 1:3, 2:4)

Najbližší zápas:

21. kolo – 6.2., 20:00, HK Bratislava – ŠHK Púchov                                                            T. Schügerl