Hokejisti 6HT u primátora mesta

437

Mladší žiaci 6 HT MŠK Púchov dostali po skončení úspešnej sezóny pozvánku na stretnutie do pracovne primátora mesta Rastislava Heneka.

V piatok 27. apríla ich k primátorovi doviedol manažér hokeja Ing. Peter Žiačik spolu s realizačným tímom. Tréner mládeže Róbert Gálik (5. a 6. ročník ZŠ) predstavil primátorovi svojich zverencov a pochválil sa ich úspechmi, ktoré dosiahli v uplynulej sezóne. Šiestaci sa umiestnili v dlhodobej súťaži stredoslovenského regiónu na 1. mieste. Za celú sezónu prehrali len jediný zápas. V neoficiálnej štatistike kanadského bodovania vyhral taktiež náš hokejista Tomáš Pobežal.

Mladší žiaci 6 HT sa zúčastnili aj dvoch turnajov, ktoré obidva vyhrali. V decembri 2017 to bol Pohár primátora mesta Púchov a na jar 2018 turnaj v Ostrave-Bohuníne. Tréner R. Gálik pochválil mladých športovcov, že dobre zvládajú aj šport aj školu. Majú na to vytvorené dobré podmienky v športových triedach v  Základnej škole J.A.Komenského. Vďaka mestu majú aj zabezpečenú dopravu autobusmi ADP na tréningy a späť do školy.

Primátor mesta Rastislav Henek sa hráčom a realizačnému tímu poďakoval za dobrú reprezentáciu mesta a poprial mladým hokejistom veľa úspechov aj v ďalšom období.