Hokejisti dvakrát víťazne

124

2.liga muži – séria o 3. miesto

1. zápas: MŠK Púchov – MHK Kežmarok 5:4 (3:2, 1:1, 1:1) – stav série 1:0, 8. Hudík (Kanaet, Ladecký), 10. Minárik (Putala, Zúbek), 19. Kanaet (Hajas, Deneš), 40. Zemko, 54. Minárik (Zemko, Zúbek)

Strely: 48/43, presilovky: 3/0 – 2/1, rozhodcovia: Píšťanský, Vido, Danko, Ševčík, 230 divákov

Napriek tomu, že Púchovčania nebudú hrať finále play-off, prilákali na zimný štadión solídnu návštevu. Obe mužstvá predvádzali pekný hokej s dramatickým nábojom. Ani jedno mužstvo neviedlo v stretnutí viac ako jednogólovým rozdielom. Hostia sa ujali vedenia už po štyroch minútach gólom Pavlova. Púchovčania odpovedali už o päť minút vyrovnávajúcim zásahom Hudíka – 1:1 a v polovici prvej tretiny išli do vedenia gólom Minárika – 2:1. Necelé dve minúty pred koncom vyrovnal Huszárik, no podtatranci sa z vyrovnania tešili len 22 sekúnd, kedy Kanaet strhol vedenie opäť na domácu stranu – 3:2. V úvode druhého dejstva využili hostia presilovku pri vylúčení Minárika, strelecky sa presadil Cvengroš – 3:3. Necelú minútu pred koncom druhej tretiny premenil trestné strieľanie Zemko – 4:3. Kežmarok vyrovnal v 47. minúte, autorom gólu bol Marek Uram 4:4. Púchovčania ukázali väčšiu vôľu po víťazstve a sedem minút pred koncom stretnutia zabezpečil víťazstvo v prvom zápase o tretie miesto Minárik – 5:4.

Zostava MŠK Púchov:
Crkoň – Brňák, Putala, Zúbek, Minárik, Zemko – Hajas, Hudík, Deneš, Ladecký, Kanaet – Kvocera, Vladimirov, Húska, Hajský, Kuriš, tréner Miroslav Nemček

Zostava HK Kežmarok:
Just – Cvejn, Cvengroš, Bednarčík, Lindeman, Huszárik – Hodorovič, Krmenčík, Pavlov, Jabrocký, Uram – Kostyšák, Tomeček, Lapšanský, Ištúcy, Janaček – Findura, Krempaský, Tenkel, tréner Miroslav Škovira

2. zápas: MŠK Púchov – MHK Kežmarok 4:2 (1:0, 1:2, 2:0) – stav série 2:0, 11. Hajas (Kanaet, Hudík), 31. Zemko (Brňák, Zúbek), 46. Hajský (Vladimirov), 47. Ladecký (Kanaet, Deneš)

Presilovky: 4/1 – 5/0, rozhodcovia: Čahoj, Valach, Holienka, Tvrdoň

V druhom stretnutí o tretie miesto sa ujali vedenia domáci gólom Hajasa. Hostia v druhej tretine vyrovnali a v 25. minúte šli do vedenia gólom Pavlova. V polovici druhej tretiny vyrovnal Zemko – 2:2. V záverečnom dejstve Púchovčania v rozpätí necelej minúty gólmi Hajského a Ladeckého otočili na 4:2. Kežmarok už na zlepené góly nedokázal reagovať, a tak pocestujú v sobotu Púchovčania pod Tatry s vedením 2:0 v sérii.