Muži MŠK vzdorovali lídrovi len v prvom polčase

89

23. kolo: Podbrezová – Púchov 4:0 (1:0)
Góly: 22. Godál, 55. Kuzma, 60. Grendel, 65. Galčík
ŽK: Godál, Barbora – Ullman, rozhodcovia: Očenáš – Straka, Hrebeňár, 412 divákov

Úvodnú šancu mali Púchovčania, keď už v druhej minúte unikol Ulman, jeho spätnú prihrávku však Pucheľ nedokázal zužitkovať. V 22. minúte išli do vedenia domáci, lopta sa so šťastím odrazila ku Kuzmovi, ktorý našiel Godála a ten prekonal Strelčíka (na snímke) – 1:0. O desať minút nedokázali Púchovčania potrestať chybu domáceho brankára. O päť minút mohli hostia vyrovnať, Michlík mal dostatok času i priestoru, jeho tečovaná strela však minula bránku. Michlík mohol vyrovnať dve minúty pred prestávkou, jeho strela však tesne minula domácu bránku. Po obrátke už v 55. minúte rutinérsky skóroval Kuzma – 2:0. O tri minúty zakončil pekný prienik Krčula strelou z uhla, domáci brankár si s ňou poradil. Po najkrajšom momente stretnutia skóroval Grendel – 3:0. V 65. minúte spečatil zaslúžené domáce víťazstvo Galčík – 4:0. Päť minút pred koncom mohli hostia aspoň prikrášliť výsledok, Holiš však namiesto prihrávky úplne voľnému Krčulovi volil nezmyselnú strelu spoza šestnástky. Tá minula bránku o niekoľko metrov.

Zostava MŠK Púchov:
Strelčík – Da Silva, Kubík, Straňák, Mráz, Ullman, Pavlovčík, Michlík, Pucheľ, Krčula, Hundák, striedali Kopiš, Holiš a Kapusniak, tréner Vladimír Cifranič

Ostatné výsledky 23. kola:
Rohožník – Trebišov 0:1, Skalica – Komárno 1:1, Humenné – Dubnica 1:1, Slovan Bratislava B – Žilina B 2:1, Košice – Šamorín 0:0

1. Podbrezová 22 18 1 3 53:16 55
  2. B. Bystrica 22 15 4 3 45:18 49
  3. Skalica 23 14 5 4 31:14 47
  4. Komárno 23 12 8 3 37:22 44
  5. Humenné 23 11 8 4 23:18 41
  6. Košice 23 12 4 7 53:30 40
  7. Petržalka 22 9 5 8 38:24 32
  8. Žilina B 23 9 5 9 37:34 32