Hokejisti MŠK Púchov si splnili víťaznú povinnosť

161

Štvrťfinále play-off 1.zápas:
MŠK Púchov – MHK 32 Liptovský Mikuláš B 6:4 (1:0, 4:2, 1:2), stav série 1:0

Góly: 11. Hajas (Šedivý), 21. Zúbek (Luhový, Minárik), 25. Deneš (Haluška, Kanaet), 27. Ladecký (Zemko, Putala), 34. Deneš (Šadivý, Kanaet), 50. Zúbek (Putala, Luhový)
Strely: 34/27, presilovky: 4/1 – 0/0, rozhodovali Macek – Čahoj, Ševčík, Lesay, 300 divákov
Ak si niekto myslel, že štvrté mužstvo z východnej skupiny druhej ligy bude pre Púchovčanov prechádzkou ružovým sadom, bol na omyle. Rezerva Liptovského Mikuláša začala stretnutie s pozornou obranou a vyrážala do protiútokov. Púchovčanom sa podarilo súperovho gólmana prekonať až po polovici prvej tretiny, kedy otvoril skóre Hajas. Pokoj na domáce hokejky vniesol už po dvanástich sekundách druhej tretiny Zúbek.
A keď počas ďalších šiestich minút zvýšili Púchovčania gólmi Deneša a Ladeckého už na 4:0, zdalo sa, že domáci si schuti zastrieľajú. Hostia však znížili, a i keď v 33. minúte vrátil domácim štvorgólové vedenie Deneš, posledné slovo patrilo v druhom dejstve hosťujúcemu Šoltísovi – 5:2. V záverečnej tretine už domáci šetrili sily na nedeľný druhý duel. Zúbez síce svojim druhým gólom zvýšil na 6:3, no v záverečnej minúte dal konečnú podobu výsledku Struška – 6:4.
Zostava MŠK Púchov:
Crkoň, Sihelský – Brňák, Putala, Zúbek, Minárik, Luhový – Hajas, Kvocera, Deneš, Šedivý, Kanaet – Haluška, Vladimirov, Ladecký, Húska – Pojezdal, Hajský, tréner Miroslav Nemček
Ostatné výsledky prvých zápasov štvrťfinále play-off:
Rimavská Sobota – Piešťany 8:2 – stav série 1:0, Trebišov – Detva 2:1 – stav série 1:0, Partizánske – Kežmarok 1:3 – stav série 0:1

Štvrťfinále play-off 2.zápas:
MŠK Púchov – MHK 32 Liptovský Mikuláš B 9:2 (1:0, 4:2, 4:0) – stav série 2:0,

Góly: 16. Minárik (Zúbek, Luhový), 21. Luhový (Minárik, Zúbek), 22. Deneš (Hudík, Šedivý), 29. Zúbek (Minárik, Putala), 39. Kanaet (Deneš, Hudík), 41. Minárik (Zúbek, Brňák), 46. Luhový (Zúbek, Kubiridžák), 50. Minárik (Hudík, Šedivý), 53. Zúbek (Minárik, Crkoň)
V druhom stretnutí čakali domáci diváci na vedúci gól ešte dlhšie ako v sobotu. Postaral sa oň v 16. minúte Minárik – 1:0. Púchovčanom vyšiel aj v druhom zápase úvod druhej tretiny, keď už po niekoľkých sekundách prekonal hosťujúceho brankára Luhový – 2:0. Domáci prekonali brankára Liptákov v druhej tretine ešte trikrát, a tak na záverečnú tretinu odchádzali s pohodlným náskokom. V nej už po necelej minúte zvýšil Minárik na 6:2 a domáci potom zdecimovali Liptákov gólmi Luhového (asistoval pri ňom aj brankár Kubiridžák), Minárika a Zúbeka – 9:2. Na prvý zápas na ľade Liptovského Mikuláša tak môžu cestovať Púchovčania sebavedome, no súpera podceniť nemôžu.
Rozhodcovia: Čahoj, Krist, Makúch, Drblík, 250 divákov
Crkoň, Kubiridžák – Brňák, Putala, Zúbek, Minárik, Luhový – Hajas, Hudík, Deneš, Šedivý, Kanaet – Kvocera, Vladimirov, Zemko, Ladecký, Húska – Pobežal, Hajský, tréner Miroslav Nemček
Výsledky ostatných zápasov štvrťfinále:
Trebišov – Detva 7:0 – stav série 2:0, Rimavská Sobota – Piešťany 8:5 – stav série 2:0, Partizánske – Kežmarok 2:9 – stav série 0:2