Senzácia pod Vihorlatom, Púchovčania priviezli všetky tri body z Humenného

109

FK Humenné – MŠK Púchov 0:3 (0:2)

Góly: 3. Ullman, 25. Krčula, 64. Ramon da Silva
Humenčania pokukujúci po elitnej štvorke druhej ligy boli vysokým favoritom, odborníci Púchovu príliš šancí na body nedávali. Futbalisti MŠK však východniarov dokonale zaskočili a uštedrili im prehru rozdielom triedy. Obe mužstvá v týždni vypadli zo Slovenského pohára, a tak sa môžu naplno venovať už iba ligovej súťaži. Ako výborný ťah trénera Cifraniča sa ukázalo šetrenie hráčov v pohári. Úvodnú šancu mali po priamom kope domáci, no Púchovčania kontrovali. V tretej minúte našla skvelá prihrávka za obranou domáci Ullmana, ktorý z ťažkého uhla prekonal domáceho gólmana – 0:1. Púchovčania aj naďalej produkovali účinnú pozičnú hru, domácich v podstate do šancí nepúšťali. Humenné sa na dostrel púchovskej bránky dostávalo len po štandardných situáciách, brankár hostí Strelčík bol však vždy na mieste. V 21. minúte sa na druhej strane zaskvel výborným zákrokom domáci gólman. Púchovčania ohrozovali domácu bránku po rýchlych protiútokoch, ktorým predchádzali vybojované lopty v strede hracej plochy. V 24. minúte sa domáci brankár zapotil po nebezpečnom centri Michlíka, no o minútu neskôr už kapituloval druhýkrát. Krčula pekne potiahol loptu, zasekol si ju a krásnou obaľovačkou k ľavej žrdi nedal brankárovi Humenného šancu – 0:2. Ešte do prestávky mohli viesť hostia trojgólovým rozdielom. Po rohovom kope už lopta mierila do domácej bránky, v poslednej chvíli ju vykopol jeden z obrancov. Ešte pred koncom prvého polčasu musel pre problémy s lýtkom predčasne z trávnika Krčula. Domáci sa v úvode druhého polčasu pokúsili o strelenie kontaktného gólu, výsledkom bola len nebezpečná hlavička Dzúrika, ktorá tesne minula púchovskú bránku. V čase vrcholiaceho tlaku Humenného zasadila favoritovi definitívne KO posila z Trenčína Ramon da Silva. Po rohovom kope poslal v 64. minúte hlavou od zeme do siete Humenného tretíkrát – 0:3. O päť minút dostali domáci možnosť kopať pokutový kop, psychicky zdeptaný Hamuľák však netrafil bránku. A keď v záverečnej minúte Strelčík zneškodnil tutovku, tešili sa Púchovčania zo zaslúženého víťazstva. Zápas zvládli takticky skvelo, v tabuľke sa posunuli pred Dubnicu nad Váhom a o týždeň môžu ísť ešte vyššie, ak zdolajú Rohožník. Boj o záchranu odštartovali ako z partesu…

Zostava MŠK Púchov:
Strelčík – Majdan, Straňák, Ramon da Silva, Mráz, Michlík, Holáň (87. Kapusniak), Pavlovčík, Krčula (43. Pucheľ), Ullman (77. Kopiš), Hundák (87. Holiš), tréner Vladimír Cifranič
Ostatné výsledky 19. kola:
Rohožník – Šamorín 0:1, Žilina B – Trebišov 2:1, Slovan Bratislava B – Komárno 2:2, Skalica – Podbrezová 0:2, Bardejov – Petržalka 2:0, Banská Bystrica – Košice 3:1

1. Podbrezová 19 15 1 3 43:14 46
  2. B. Bystrica 19 13 4 2 39:15 43
  3. Komárno 19 11 6 2 34:17 39
  4. Skalica 19 12 3 4 25:10 39
  5. Košice 19 11 2 6 44:23 35
  6. Humenné 19 10 5 4 20:16 35
  7. Šamorín 19 9 2 8 33:30 29
  8. Petržalka 19 8 4 7 33:21 28