Hokejisti MŠK Púchov ukončili sezónu prehrou

510

2. hokejová liga muži

Dňa 18.2.2023 hokejisti MŠK Púchov v poslednom súťažnom zápase sezóny prehrali vonku s HK Iskra Partizánske 7:6 (2:2, 1:1, 4:3), pričom pomer striel na bránku bol vyrovnaný 49:49. Za MŠK skórovali: Tomáš Hajský, Lukáš Húska, Boris Hrubo, Patrik Ladecký, Michal Luhový a Maxim Mavrin. Zápas sledovalo 232 platiacich divákov.

Tabuľka nadstavbovej časti regionálnej skupiny D

1. Delikateso        12 10 0 0 2 60:35 30

2. MŠK Púchov   12 8 0 0 4 72:40 24

3. Partizánske       12 4 0 0 8 48:73 12

4. Hamuliakovo     12 2 0 0 10 36:68 6

Púchovské A-čko nepostúpilo do play-off 2. slovenskej hokejovej ligy

Dňa 18.2.2023 sa pre púchovské seniorské A-mužstvo skončila hokejová sezóna 2022-2023 druhej slovenskej hokejovej ligy. Výsledky zápasov základnej časti A-skupiny, ktorá mala štrnásť kôl: na domácom ľade sme štyri krát zvíťazili a dva krát nebodovali a naopak na súperovom ľade sme zaknihovali len dve víťazstvá a štyri prehry nám nestačili na priamy postup do play-off. Naši hokejisti teda museli absolvovať nadstavbovú časť a zabojovať o posledné postupové miesto, čo sa nám napokon nepodarilo a obsadili sme celkovo deviate miesto v celoslovenskej súťaži.

Posledný zápas naši chlapci odohrali na ľade Iskry Partizánske. Do zápasu nastúpili dve formácie s dvoma brankármi. Aj napriek okresanej zostave sme už v druhej minúte prvej tretiny viedli vďaka presnej strele kapitána Hajského a už o necelé dve minúty pridal ďalší gól Húska. Iskra však v ôsmej a dvanástej minúte stav vyrovnala. Druhú tretinu sme začali remízou, no v dvadsiatej siedmej minúte domáci otočili skóre vo svoj prospech. V tridsiatej štvrtej minúte však Hrubo vyrovnal a opäť sme skončili tretinu remízou. V poslednej časti zápasu sa rozpútala gólová prestrelka, ktorú začal Ladecký, neskôr Luhový a Mavrin avšak posledné slovo mali domáci, keď za nerozhodného stavu tri sekundy pred záverečnou sirénou vsietili rozhodujúci gól. Aj keď už nešlo o nič a výsledok zápasu by neovplyvnil celkové umiestnenie, chlapci bojovali až do konca a na ľade nechali nielen všetky sily, ale ukázali aj veľké hokejové srdce.

A čo dodať na záver? Aj keď sezóna 2022-2023 nezačala ideálne (klub prešiel mnohými zmenami, či už personálnymi vo vedení púchovského hokeja, ale aj na postoch trénerov i hráčov), stále to v našom meste žije hokejom. Svedčí o tom návštevnosť na zápasoch A-mužstva, ale aj mládežníckeho hokeja. OZ Draci Púchov v úzkej spolupráci s Fans Púchov ďakujú za skvelé hokejové zážitky všetkým hráčom, realizačnému tímu a celému MŠK Púchov. Veríme, že sa máme na čo tešiť aj v nasledujúcej sezóne.

Za HK Dukla Michalovce bude hrať Milan Pišoja

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov v prvej polovici februára odohrali domáci Turnaj Vlada Dzurillu. Síce neuspeli v poslednom zápase, ale aj napriek tomu sa stali celkovými víťazmi podujatia. Náš klub mal zastúpenie na stupni víťazov – bol ním kapitán reprezentačného tímu Milan Pišoja.

Dňa 15.2.2023 skončilo prestupové obdobie hráčov v jednotlivých súťažiach slovenského hokeja. Prestupy sme zaznamenali aj v A-mužstve seniorskej súťaže. Nakoľko sa nám v sezóne 2022-2023 nedarilo získať dostatočný počet víťazných zápasov, ani v nadstavbe náš klub nepostúpil do playoff 2. slovenskej ligy, čím skončili naše nádeje zahrať si o najvyššie méty. To pre MŠK znamená koniec sezóny, ale nie pre všetkých hráčov klubu. Do Detvy ide pomôcť trojica hráčov z Púchovskej prvej formácie – dvaja útočníci František Zúbek a Marek Minarik a obranca a náš kapitán Tomáš Brňák. Ďalší hráči – Boris Deneš (taktiež útočník prvej formácie) a Filip Šedivý – budú obliekať dres Dukly Skalica. Dominik Kanaet ide hrať do Dalikatesa Bratislava. Na poste brankára bude chýbať Tomáš Hrušik, ktorého nové pôsobisko bude HK Martin. Chlapcom prajeme veľa úspechov!

Obranné rady HK Dukla Ingema Michalovce rozšíri 18-ročný odchovanec púchovského hokeja a kapitán U18 slovenskej reprezentácie Milan Pišoja, s ktorým sa v Michalovciach dohodli na kontrakte do konca sezóny 2024/2025. Milan bol v hľadáčiku Michaloviec už dlhšie a keďže v ňom vidia obrovský potenciál, sú radi, že svoj talent bude rozvíjať najbližšie sezóny v Dukle. V Michalovciach ho navyše čaká boj na dvoch frontoch, keď by mal pomôcť juniorke v bojoch o záchranu extraligy. Milan sa k tímu pripojí koncom februára po skončení projektu SR18.

Zdroj: OZ Draci Púchov, hockeyslovakia.sk, HK Dukla Michalovce